İçip de Tavsiye Edebileceğiniz Vodkalar

airboss

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisi
Profil Kapağı
1522830363
Her damak tadına uygun vodka bulunmakta. Bugüne kadar kaç çeşit marka içtiniz, içtiğinizin en serti ne idi? Tavsiye eder misiniz?

Kaç çeşit içtiğimi bilmiyorum, çok farklı yerlerde içtim. Şişesini aldıklarımdan aklımda kalanlar Absolut, East Llondon, Russian Classic, Cossack, Finlandia. En serti Cossack ama pek iyi bir sertlik değildi. Smirnoff'u anımsatan bir tadı vardı. O yüzden önermem. Fiyatı zaten biraz ucuzdu denemek için almıştık. East London güzeldi ama içtiğimiz gün genel olarak çok eğlendiğimiz bir gündü sadece 1 kere içtim o yüzden biased bir yorum olabilir. Aboslut ve Finlandia kolay bulunan fiyat/performans açısından başarılı bulduğum vodkalar. Açıkçası vodkada önemli olay neyle içeceğinize karar vermek. Ben vodka shottan hiç haz etmem, o kadar shot yapılacak içki varken gidip vodka shot atmam. Vodka kokteyllerin kralıdır, bin tane kokteyli vardır. Öncelikle hoşunuza giden birkaç kokteylde karar kılın. Eğer siz özellikle sert bir içki içeyim diyorsanız rom, likör veya viskey bakmanınızı öneririm.

Kendi zevkime göre yorumlayacak olursak, standart vodkalar dersek;
  • Smirnoff: Sert biraz ama içimi güzeldir.
  • Absolute: Genel bir tadı var yani neredeyse heryerde servis edildiği için standart bir vodka tadı diyebilirim.
  • Finland: Biraz daha yumuşak geldi bana içimi.
  • Tekel: Yakıyor direk.
  • Bazooka: Tanrının cezası bir vodka:) Ne içimi güzel ne tadı. Niye varsa piyasada:) Gereksiz sert.
  • Zubrowka: Bison Grass olan serisi gayet güzeldir. Meyve suyu ile güzel gidiyor cidden.
  • Istanblue: Son zamanlarda pek görmüyorum bilmiyorum kalktı mı piyasadan ama tadı gayet başarılıydı. Özellikle yeşil elma serisi efsaneydi bence.

Geri
Yukarı