iCloud'da bulunan fotoğrafları MacBook'a aktarma

moonandsun

Kilopat
Yer
İzmir, Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
merhabalar, hepinize iyi günler dilerim.

Ben iPhone 6 kullanıcısıyım ve 32 gb hafızalı bir telefona sahibim. Uzun zaman önce telefonumda alan yetersiz oluyor diye iCloud'dan, 6-7₺ civarı olması lazım, 50 gb aylık depolama aldım ve o zamandan beridir her ay yenileniyor. Fakat yakın zamanda telefonumun başına bir şey gelirse onu nasıl iptal ederim, nasıl fotoğrafları kurtarırım vb. bunu düşündüğüm için telefonumdaki iCloud'da bulunan her şeyi Macbook'a atmaya karar verdim. Bunun nasıl yapılacağını bilmiyorum, bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

Halihazırda Macbook'ta da Google'dan görsel kaydedince vb. direkt iCloud'a kaydediyor diye gözüküyor, nasıl bu sorunu çözeceğim bilmiyorum. Fotoğraflarım, WhatsApp mesajlarım dahil birçok Apple'ın kendi uygulamaları iCloud alanından harcıyor. Yine de en çok 40 GB ile fotoğraflar yer kaplıyor (toplam 43 GB kullanıyor gözüküyor). Ayrıca normal telefonumun depolama alanında sanırım bayağı dolu. Açıkcası Apple'ın bu sistemini çok karışık buluyorum ve yardım ederseniz müteşekkir olurum. Kafam çok karıştı ve sanırım gerçekten yardıma ihtiyacım var.

MacBook'unuzda aşağıya bıraktığım görseldeki ayarlara gitmek için Fotoğraflar > Tercihler'e(Üst kısımda) gidin.
Ekran Resmi 2022-01-16 11.57.39.png

Burada Özgünleri Bu Mac'e İndir seçeneğine tıklayın.

MacBook'unuzda aşağıya bıraktığım görseldeki ayarlara gitmek için Fotoğraflar > Tercihler'e(Üst kısımda) gidin.
Eki Görüntüle 1271560

Burada Özgünleri Bu Mac'e İndir seçeneğine tıklayın.
Çok teşekkür ederim. Peki bunu yapınca telefonumdaki fotoğraflar iCloud'a bağlı olduğu için otomatik olarak bilgisayarıma mı aktarılacak ? Şu an bile halihazırda telefonumdaki fotoğrafları düşük depolamaya aldığım için galiba net değil Wi-Fi ile netleşiyor. Ek olarak bu iCloud'un kafa karıştırıcı sisteminin içinden nasıl çıkabilirim, üstte anlattığım konularda da yardıma ihtiyacım var :( Şimdiden teşekkür ederim tekrardan.

Peki bunu yapınca telefonumdaki fotoğraflar iCloud'a bağlı olduğu için otomatik olarak bilgisayarıma mı aktarılacak ?
Bilgisayarınıza indirilecek ve indirildikten sonra iCloud fotoğraflarını kapatabilirsiniz. Fotoğraflarınızın indirildiğini onayladıktan sonra, kesinlikle iCloud ile bağlantısı olmayan bir yere atın, bu fotoğrafları iCloud'tan da silersiniz ve yeriniz açılır.

Bilgisayarınıza indirilecek ve indirildikten sonra iCloud fotoğraflarını kapatabilirsiniz. Fotoğraflarınızın indirildiğini onayladıktan sonra, kesinlikle iCloud ile bağlantısı olmayan bir yere atın, bu fotoğrafları iCloud'tan da silersiniz ve yeriniz açılır.
Çok teşekkür ederim, birazdan deneyeceğim. Duruma göre tekrar mesaj yazarım :)

Geri
Yukarı