iCloud'dan dolayı virüs başka cihaza geçebilir mi?

HolySchwibble

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, yeni bir iPhone cihaz aldım ve önceki cihazımda virüs olma ihtimali var.“iPhone'ların virüsü olmaz.” lafını söylemeyin çünkü oluyor (eski cihazda flvto .org [ayrı yazmamın sebebi link olmasın diye.] sitesinden bir şeyler indirmiştim reklamlara nadiren de olsa tıkladım fakat anında kapattım.). Asıl sorum şu, önceki iPhone ile yeni IPhone'umun iCloud hesabı aynı. Eski telefondaki virüs ihtimalinden dolayı ICloud'dan bu virüs yeni telefonuma geçmiş midir veya geçebilir mi eski cihazdan yenisine birçok fotoğraf ve videoyu airdrop ile de yollamıştım. Sizce yeni cihaza herhangi bir şekilde virüs bulaşma ihtimali var mı?

iOS platformunda arkada calisan bir virus olmaz genellikle. iPhone'a adware bulasir eger cok dikkatsizce sitede reklamlara tikladiysaniz. Onlar da takvim uygulamasi icinde surekli etkinlik olusturarak spam alert verir. Muhtemelen boyle bir sey olsaydi fark ederdiniz. Yine de iciniz rahat olsun diye bir antivirus uygulamasi indirip taratabilirsiniz. Ama o virusun videolara girerek diger iPhone'lara Airdrop ile bulasacagini dusunmuyorum. iCloud'da zaten virus taramasi yapiyor diye biliyorum.

iOS platformunda arkada calisan bir virus olmaz genellikle. IPhone'a adware bulasir eger cok dikkatsizce sitede reklamlara tikladiysaniz. Onlar da takvim uygulamasi icinde surekli etkinlik olusturarak spam alert verir. Muhtemelen boyle bir şey olsaydi fark ederdiniz. Yine de iciniz rahat olsun diye bir antivirus uygulamasi indirip taratabilirsiniz. Ama o virusun videolara girerek diger IPhone'lara airdrop ile bulasacagini dusunmuyorum. ICloud'da zaten virus taramasi yapiyor diye biliyorum.

Ben IPhone'lara virüs taraması yapılabildiğini bilmiyordum takvim şeyi ile alakalı bir sorun yok ben şu ana kadar hiçbir şeyine rastlamadım pil sağlığımda anifen düşüş olmadı uygulamalardan atma olayı ise zaten cihaz iPhone 6 idi ondan kaynaklanıyordur ısınma sorunu da yoktu. Bir de eğer öyle bir virüs tarama uygulaması varsa ve cidden iyiyse örnek rica edebilir miyim?

Ben IPhone'lara virüs taraması yapılabildiğini bilmiyordum takvim şeyi ile alakalı bir sorun yok ben şu ana kadar hiçbir şeyine rastlamadım pil sağlığımda anifen düşüş olmadı uygulamalardan atma olayı ise zaten cihaz iPhone 6 idi ondan kaynaklanıyordur ısınma sorunu da yoktu. Bir de eğer öyle bir virüs tarama uygulaması varsa ve cidden iyiyse örnek rica edebilir miyim?
Bitdefender kucuk guvenlik aciklarini tespit ediyor. Tam virus taramasi mumkun degil.

Yeni konular

Geri
Yukarı