ID-cooling NO-12015 XT incelemesi

Merhabalar, kasa için iki adet XF-12025 SD-k PWM ve bir adet NO-12015 XT aldım.
XF-12025 incelemesi @Baran30 tarafından yapılmış, kendisine teşekkür edip esas konuğumuza geçelim.

Aslında aklımda 84CFM değeri ile Phanteks PH-F140SK vardı, fiyatından dolayı vazgeçtim. PH-F120SK ile NO-12015 XT arasında, fiyatı daha pahalı olsa da ID-cooling almaya karar verdim.
Fanı Gelbura'dan aldım. Birkaç gün içinde seçtiğim kargo firması ile sorunsuz geldi.

ürünün teknik özellikleri;
9 Kanatlı tasarıma sahip.
Dönüş hızı 500 ± 200 ~ 2000 ±% 10 RPM şeklinde verilmiş.
4 Pin PWM ve 3pin ARGB bağlantısına sahip.
120mmX120mmX15mm ölçülerinde.
54.6 CFM.

kutu içeriği;
4 Klasik fan vidası.
4 Uzun vida, radyatör montajı için.
Garanti belgesi.

ARGB kısmını test edemedim kasa ve anakart uyumlu değil ne yazık ki. Titreşimi engellemesi için köşeleri yumuşak malzemeden yapılmış.
Yarı şeffaf 9 kanatlı tasarıma sahip ve biraz narin görünse de işini iyi yapıyor.
Ürün ince profil olmasına rağmen Arctic P12 modeline çok yakın sonuçlar veriyor.
Ses konusunda kesinlikle P12 ile yarışır gerçekten sessiz bir fan. Hava basıncı kağıt üzerinde 54.6CFM görünse de bana göre aynı performansı veriyor, P12'nin ensesinde (56.3 CFM).
P12 ile kıyaslama yapmaya devam edecek olursak; tek soru dayanım süresi bence.

Ürün kule tipi soğutucularda, radyatör fanı veya kasa ön panel fanı olarak kullanılabilir.

sonuç olarak; markanın XF-12025 SD-k PWM modelini yüksek ses seviyesi yüzünden kesinlikle önermezken, NO-12015 XT modelini P12 gibi en iyi fanlardan biri olarak tavsiye ederim. Markadan çok model önemi burada tekrar karşımıza çıkıyor.

20201223_071431.jpg

Dayanım süresinden kasıt fanın çabuk bozulacağını düşünmeniz mi? Benim hoşuma gitti almayı düşünüyorum da.

Dayanım süresinden kasıt fanın çabuk bozulacağını düşünmeniz mi? Benim hoşuma gitti almayı düşünüyorum da.

Evet dayanıklılık konusunda Arctic gibi kendini kanıtlaması gerek uzun kullanım sürelerinde. Yurt dışını bilemem ama ülkemizde çok bilinen bir marka değil.
Şimdiden hayırlı olsun.

Evet dayanıklılık konusunda Arctic gibi kendini kanıtlaması gerek uzun kullanım sürelerinde. Yurt dışını bilemem ama ülkemizde çok bilinen bir marka değil.
Şimdiden hayırlı olsun.

Ben sıvı soğutmasına bakıyordum, fiyastı 1000 liraydı, SilverStone 1300'dü, tam alayım dedim 1300 oldu. Bu fana bakıyorum 2 güne 150 TL olur :D. Açıkçası Slim olması benim için daha iyi ileride pull/push sıvı soğutma kullanacak olursam bunlar daha iyi oluyor. Zahmet olmazsa rehbere birkaç tane daha fotoğraf koyar mısın? Montaj yapılmadıysa kalınlığı, yapıldıysa kasa da duruşu vs.
Tekrardan eline sağlık.

Kasada ön panel kapağı içinde pek görünmüyor, ARGB bağlantısı da yapamadığım için montajlı halini eklemedim.
Merhabalar, kasa için iki adet XF-12025 SD-k PWM ve bir adet NO-12015 XT aldım.
XF-12025 incelemesi @Baran30 tarafından yapılmış, kendisine teşekkür edip esas konuğumuza geçelim.

Aslında aklımda 84CFM değeri ile Phanteks PH-F140SK vardı, fiyatından dolayı vazgeçtim. PH-F120SK ile NO-12015 XT arasında, fiyatı daha pahalı olsa da ID-cooling almaya karar verdim.

Fanı Gelbura'dan 89₺'ye aldım (ARGB) birkaç gün içinde seçtiğim kargo firması ile sorunsuz geldi.

ürünün teknik özellikleri;
9 Kanatlı tasarıma sahip.
Dönüş hızı 500 ± 200 ~ 2000 ±% 10 RPM şeklinde verilmiş.
4 Pin PWM ve 3pin ARGB bağlantısına sahip.
120mmX120mmX15mm ölçülerinde.
54.6 CFM.

kutu içeriği;
4 Klasik fan vidası.
4 Uzun vida, radyatör montajı için.
Garanti belgesi.

ARGB kısmını test edemedim kasa ve anakart uyumlu değil ne yazık ki. Titreşimi engellemesi için köşeleri yumuşak malzemeden yapılmış.
Yarı şeffaf 9 kanatlı tasarıma sahip ve biraz narin görünse de işini iyi yapıyor.
Ürün ince profil olmasına rağmen Arctic P12 modeline çok yakın sonuçlar veriyor.
Ses konusunda kesinlikle P12 ile yarışır gerçekten sessiz bir fan. Hava basıncı kağıt üzerinde 54.6CFM görünse de bana göre aynı performansı veriyor, P12'nin ensesinde (56.3 CFM).
P12 ile kıyaslama yapmaya devam edecek olursak; tek soru dayanım süresi bence.

Ürün kule tipi soğutucularda, radyatör fanı veya kasa ön panel fanı olarak kullanılabilir.

sonuç olarak; markanın XF-12025 SD-k PWM modelini yüksek ses seviyesi yüzünden kesinlikle önermezken, NO-12015 XT modelini P12 gibi en iyi fanlardan biri olarak tavsiye ederim. Markadan çok model önemi burada tekrar karşımıza çıkıyor.

Eki Görüntüle 796175
Düzeltme: Normal versiyon yerine yanlışlık ile ARGB versiyonu göndermişler sanırım. ARGB versiyonu 89₺ değil. Firmaya mail attım cevap bekliyorum.

Dostum fanları taktıktan sonra donanımlarında ne kadarlık bir sıcaklık düşüşü oldu? Mesela ekran kartında. Ben de almayı düşünüyorum da yardımcı olursan sevinirim :).

Dostum fanları taktıktan sonra donanımlarında ne kadarlık bir sıcaklık düşüşü oldu? Mesela ekran kartında. Ben de almayı düşünüyorum da yardımcı olursan sevinirim :).

Yeğenime hediye ettim fanı, kasayı daha önce fansız kullanmadığım için aradaki farkı söylemek zor.

Geri
Yukarı