ID Cooling SE-214-XT ARGB kablosu MSI anakartta nereye takılır?

Chuck Norris

Hectopat
Daha fazla  
İlk sorum, termal macunu sürdüm soğutucuyu taktım ama vidaları oturtamayınca termal macununu üstünden çekip tekrar taktım. Maçına bir zararı var mi? Asıl sorum, taktıktan sonra CPU_Fan kablosunu taktım ama ARGB kablosu nereye takılacak onu bulamadım nereye takılıyor?

Anakartın modeli nedir? Bazı modellerde bu port yok ve olan modellerde adı farklıydı sanırsam.
Hocam MSI Pro B650-P WiFi.

Anakartınız nedir? MSI anakartlarda ARGB portu JRAINBOW olarak geçiyor, 3 pinli.
Hocam B650-P WiFi. İlk sorumdaki gibi macun sürülüyken fani taktıktan sonra çıkarıp tekrar takmak maçına zarar verir mi bir de?
JARGB V2_1 diye bir port buldum ve uyuyor acaba bu mu?

Dosya Ekleri

• 20230602_142148.jpg
    20230602_142148.jpg
    107,5 KB · Görüntüleme: 75
Son düzenleme:
Hocam MSI Pro B650-P Wi-Fi.

Hocam B650-P Wi-Fi. İlk sorumdaki gibi macun sürülüyken fani taktıktan sonra çıkarıp tekrar takmak maçına zarar verir mi bir de?
JARGB V2_1 diye bir port buldum ve uyuyor acaba bu mu?

Evet bu port. Macuna zarar vermez söküp takmak.

Evet bu port. Macuna zarar vermez söküp takmak.
Tamamdır hocam teşekkür ederim. Bu arada hocam acil olduğu için buradan soruyorum. Görseldeki kablo Kasa fani kablosu olabilir mi? Kasam Phanteks Eclipse G360A ve Power SW USB ve D-RGB SATA bulunduruyor. Kasa fanı ve RGB'leri SATA kapsamında mi yoksa bu kablolarda mi? 3 fan var ama bu kablolardan 4 tane var.

Dosya Ekleri

• 20230601_213933.jpg
    20230601_213933.jpg
    210,4 KB · Görüntüleme: 60
Hocam 4 tane SYS fan portu var ama Kasa ve RGB kabloları hangisi bilmiyorum.

Attığın fotoğraftaki en üstteki kablo kasa fanlarınin kablosu oluyor, en altta işaretledigin ise rgb/argb kablosu. Kabloların nereden geldiğini kontrol edersen anlarsın zaten hangi parça olduğunu.

Attığın fotoğraftaki en üstteki kablo kasa fanlarınin kablosu oluyor, en altta işaretledigin ise rgb/argb kablosu. Kabloların nereden geldiğini kontrol edersen anlarsın zaten hangi parça olduğunu.
Teşekkür ederim hocam. Kasa fanlarının birini SYS1 diğerini 3'e taktım diğerini SYS 2'ye takacağım. RGB kablosunu nereye takacağım peki hocam?
Hocam soğutucu ARGB kablosunu JRGB V2_2'ye alıp Kasa RGB kablosunu JRGB V2_2'ye taktım. Doğru mudur? SATA kablosuna Kasa bağlantılarını doğru taktıysam gerek var mı? Çıkarayım mı PSU'dakini?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı