ID-Cooling SE-214 XT cızırtı sesi geliyor

Tolga Salman

Picopat
Daha fazla  
Demin fan montajımı yaptım hiçbir kablo vs değmiyor bundan eminim güzel bir şekilde CPU fan bağlantısını yaptım. Fakat ufak bir cızırtı geliyor fandan. Neden olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Göbek kısmından bende de geliyordu. Tam o göbek kısmına biraz böyle elimle sanki yerine tekrar oturturmuşçasına baskı uyguladım. Sonrasında ses gitti. Sanki ufak bir parça fan dönerken sürtüyormuş gibi bir sesti. Hafifçe o göbekle oynaman sesi azaltabilir ya da tamamen yok edebilir. Eğer gerçekten rahatsız ediyorsa satıcı ile iletişime geçip değişim yaptırman tabii ki en sağlıklısı olacaktır.

Göbek kısmından bende de geliyordu. Tam o göbek kısmına biraz böyle elimle sanki yerine tekrar oturturmuşçasına baskı uyguladım. Sonrasında ses gitti. Sanki ufak bir parça fan dönerken sürtüyormuş gibi bir sesti. Hafifçe o göbekle oynaman sesi azaltabilir ya da tamamen yok edebilir. Eğer gerçekten rahatsız ediyorsa satıcı ile iletişime geçip değişim yaptırman tabii ki en sağlıklısı olacaktır.

Fanı bilgisayarı kapatıp elimle çevirdim gerçekten değen bir parçası yok çok garip kendi sesi böyle herhalde.

1660141762365.png

Ben gerçi artık başka soğutucu kullandığım için ekran kartı altında kullanıyorum ama 2000 RPM PWM fan ID-COOLING'in. O sesten çok şikayetçiydim. Böyle o göbek hafif esnek. Sesi kesene kadar biraz inat ettim göbeğiyle oynadım. Hafifçe esnete esnete doğru konumu bulmuş olmalıyım ki artık ses gelmiyor. Fana da zarar vermedim. Şu an RPM değerleri sistemde olması gerektiği gibi.

Eki Görüntüle 1480857

Ben gerçi artık başka soğutucu kullandığım için ekran kartı altında kullanıyorum ama 2000 RPM PWM fan ID-COOLING'in. O sesten çok şikayetçiydim. Böyle o göbek hafif esnek. Sesi kesene kadar biraz inat ettim göbeğiyle oynadım. Hafifçe esnete esnete doğru konumu bulmuş olmalıyım ki artık ses gelmiyor. Fana da zarar vermedim. Şu an RPM değerleri sistemde olması gerektiği gibi.
Aralıklarla deneyeceğim. Teşekkür ederim

Eki Görüntüle 1480857

Ben gerçi artık başka soğutucu kullandığım için ekran kartı altında kullanıyorum ama 2000 RPM PWM fan ID-Cooling'in. O sesten çok şikayetçiydim. Böyle o göbek hafif esnek. Sesi kesene kadar biraz inat ettim göbeğiyle oynadım. Hafifçe esnete esnete doğru konumu bulmuş olmalıyım ki artık ses gelmiyor. Fana da zarar vermedim. Şu an RPM değerleri sistemde olması gerektiği gibi.

Aldıgım yere yazdım gelbura diye bir internet sitesi. Yarın yeni fan yollayacaklarını söylediler test edip. Çok güzel ilgilendiler.

Son düzenleme:
Ben de oradan almıştım. ID-Cooling distribütörü İzmir'li bir firma. Çok güzel ilgileniyorlar ve yardımcı oluyorlar her konuda. Özellikle ID-Cooling ürünleri konusunda ayrıca hassaslar müşterilere karşı.

Ben de oradan almıştım. ID-Cooling distribütörü İzmir'li bir firma. Çok güzel ilgileniyorlar ve yardımcı oluyorlar her konuda. Özellikle ID-Cooling ürünleri konusunda ayrıca hassaslar müşterilere karşı.
Evet yorum olarak yazmıstım sorunumu 5 dakika içerisinde arayıp yeni fan gönderebileceklerini söylediler.

Evet baya ilgililer bana 115x kiti vermişlerdi kutu içinde 1700 olsa da desteğe iletince ücretsiz 1700 kitini de yolladılar bana hemen ilgileniyorlar.

Geri
Yukarı