ID-Cooling SE 214 XT termal macunlu mu gelir?

Daha 5 günlük macun üstündeki. Yine de kötü mü olur?

Ben 1 günlük termal macunu silmiştim, soğutucuyla ilgili sorunum vardı diye en iyisi sıfırdan sürmek eğer takmak istiyorsan sen bilirsin ben bir şey diyemem.

Daha 5 günlük macun üstündeki. Yine de kötü mü olur?

Süresinin önemi yok. İsterse 1 dakikalık olsun. Preslenip karşılıklı macun teması oldu ise sökerken statik kum gibi pütürlü ayrılır ve başka bir şey konduğunda içeride hava kabarcığı sıkışır. Yüzeyde hava kalmaması lazım tam performanslı soğutabilmek için. Ama olmaz mı? Tabii ki olur. Çok kötü olur, berbat olur diyemeyiz. Bir daha aç kapatla uğraşmamak için böyle yapılır.

Süresinin önemi yok. İsterse 1 dakikalık olsun. Preslenip karşılıklı macun teması oldu ise sökerken statik kum gibi pütürlü ayrılır ve başka bir şey konduğunda içeride hava kabarcığı sıkışır. Yüzeyde hava kalmaması lazım tam performanslı soğutabilmek için. Ama olmaz mı olur? Çok kötü olur, berbat olur diyemeyiz. Bir daha aç kapatla uğraşmamak için böyle yapılır.
Teşekkürler hocam. Nasıl temizleyebilirim?

Teşekkürler hocam. Nasıl temizleyebilirim?

Bana sorarsan işi ben başka boyutta yapıyorum. İzopropil alkol ve bez kullanırım. Peçete parçalanır, ıslak mendilde de eli kurutmamak için yağ bulunur. Yüzeye yağlı bir tabaka bırakır diye ben ıslak mendil vs sürmem. Olur da pinlere bulaşırsa macun izopropil ile pinleri de fırçalayabilirsiniz. Bir şey olmaz.

Bana sorarsan işi ben başka boyutta yapıyorum. İzopropil alkol ve bez kullanırım. Peçete parçalanır, ıslak mendilde de eli kurutmamak için yağ bulunur. Yüzeye yağlı bir tabaka bırakır diye ben ıslak mendil vs sürmem. Olur da pinlere bulaşırsa macun izopropil ile pinleri de fırçalayabilirsiniz. Bir şey olmaz.
Bende alkol yok hocam. Peçeteyle silerim en fazla, yırtılırsa bir tane daha peçete alırım :D

Yeni konular

Geri
Yukarı