ID-Cooling SE-224-XT Red müthiş soğutma performansı

Hocam size bahsettiğimiz şey soğutucunuzun kötü olması değil, oynadığınız oyunun sistemi çok yormayan yani soğutucuyu ön plana çıkarmayacak bir işlemle, soğutucuya mükemmel performans demeniz. A9 dediğiniz oyun o işlemciyi yormaz. Warzone yükleyin değerlerine bakın farkı anlarsınız. A9u stok soğutucu da taşır.
Gelelim işlemci testine. Sıcaklıklar güzel fakat Prime testi yaparken işlemci kullanımı bende hep 100 olurdu. Eğer ki işlemcinize undervolt gibi işlemler yaptıysanız, smallfft testini 1 saat kadar yapmanızı öneririm.
Hocam A9 stok soğutucu da taşır demişsiniz stok ta 70 dereceleri görüyordu arkadaşım kocan gün oynuyorum. Daha hala taşır diyorsun. Stok soğutucular çöp hocam. Hocam testi 10 dakika yaptım zamanım yok ama soğutucu görevini yapıyor.
Hava sogutmada Akasa'nin ustune tanimam acikcasi. Yukte olan degerler mi bunlar?
20 dakikalık stres testi fanlar 1200 de fan dönme hızı 1800.
@gen2 yükte 22-23 derece gösteren soğutucusu varsa klimayı satıp yazın eve takalım. Boşta değerleri, voltajdan anlaşılıyor zaten.
Small FFT'de görüşelim. :D Bu arada kış geldi artık, ortam sıcaklıkları çok etkiliyor.
20 dakikalık stres test sonuçları.
Dandik soğutucuyla kullanıp saatlerce kullanıp işlemcisini yakmasın diye kabu letmiyor. Soğutucu kaliteli zaten ama verilerinize bakarak mükemmel performans demek mantık çerçevesinde değil.
Bak fanlar yüzde yüz değil tam 20 dakikalık stres test sonuç.
@gardi Dostum insanların sabrını mı sınıyorsun vaktini mi çalıyorsun anlamadım? Konuyu takip ediyorum yazmayım dedim ama yazılmayacak gibi değil gerçekten şaka gibi bir adamsın. Belli ki bu konularda bilgin yok insanlar sana anlayabileceğin dilden yardımcı olmaya çalışıp, kullanacağın bilgiler veriyor sen neden kabul etmiyorsun. Varsa bilgin paylaş biz dinleyim yoksa konu açmanın sebebi nedir?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-12-05 133628.png
    Ekran görüntüsü 2021-12-05 133628.png
    657,5 KB · Görüntüleme: 35
    657,5 KB · Görüntüleme: 28
    657,5 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:
Hocam A9 stok soğutucu da taşır demişsiniz stok ta 70 dereceleri görüyordu arkadaşım kocan gün oynuyorum. Daha hala taşır diyorsun. Stok soğutucular çöp hocam. Hocam testi 10 dakika yaptım zamanım yok ama soğutucu görevini yapıyor.

20 dakikalık stres testi fanlar 1200 de fan dönme hızı 1800.

20 dakikalık stres test sonuçları.

Bak fanlar yüzde yüz değil tam 20 dakikalık stres test sonuç.

Güzel kardeşim A9 dediğin en basit oyun. Ben 3600 ve 5600X kullandım. Senin işlemcinden çok daha güçlülerdi. Stokla yetiyor. 70 derece kötü demek değil. Stok soğutucular çöp olabilir bizde diyoruz fakat soğutucu farkları basit oyunda değil yük gerektiren işlem ve oyunda belli olur. Bu yersiz inatlaşma neden anlamadım.

Güzel kardeşim A9 dediğin en basit oyun. Ben 3600 ve 5600X kullandım. Senin işlemcinden çok daha güçlülerdi. Stokla yetiyor. 70 derece kötü demek değil. Stok soğutucular çöp olabilir bizde diyoruz fakat soğutucu farkları basit oyunda değil yük gerektiren işlem ve oyunda belli olur. Bu yersiz inatlaşma neden anlamadım.
Adam Prime95 ile test yapmis koymus iste, daha ne anlatiyorsun ki.

Hocam arkadaş bana daha olmamış diyor bunu yap dedi yaptım işte. Güzel sonuç değil mi.? Stok soğutucuda 70 dereceleri görüyordu A9 oyununda. 200 liraya aldığım soğutucu performansını anlatıyorum ben.
Sonuç normal, şu an 500 TL'den aşağıya bulunmuyor bu soğutucu, 200 TL demekten de vazgeçelim.

Soğutucunun vaat ettiği TDP değeri 180W. Ancak o seviyelerde çok rahat 80-85 dereceleri geçer. 125W 11400'de bile 75 derecelerde geziyor, ortam sıcaklığı 22 derece. 65W sınır koyunca 50 derecede tutabiliyor. Fanı da sessiz bir fan değil 1100 RPM'lerden sonra.

Müthiş bir soğutucu değil yani, fiyat performansı güzel, giriş-orta seviye bir soğutucu. 370 TL'ye aldım. Pişman mıyım? Değilim, idare ediyor beni.

Sonuç normal, şu an 500 TL'den aşağıya bulunmuyor bu soğutucu, 200 TL demekten de vazgeçelim.

Soğutucunun vaat ettiği TDP değeri 180W. Ancak o seviyelerde çok rahat 80-85 dereceleri geçer. 125W 11400'de bile 75 derecelerde geziyor, ortam sıcaklığı 22 derece. 65W sınır koyunca 50 derecede tutabiliyor. Fanı da sessiz bir fan değil 1100 RPM'lerden sonra.

Müthiş bir soğutucu değil yani, fiyat performansı güzel, giriş-orta seviye bir soğutucu. 370 TL'ye aldım. Pişman mıyım? Değilim, idare ediyor beni.
Hocam ben 200 lira demedim 200 liraya aldım dedim lütfen bu böyle şu şöyle demekten vazgeçin artık. Sanki öbürküler ses yapmıyor da sade bu ses yapıyormuş gibi konuşuyorsunuz. Aynı müdahillerini koyalım aynı sesi onlarda yapar lütfen çok ses yapıyormuş gibi diğerleri yapmıyormuş gibi algı yaratmayalım.

Hocam bilgisayar neye göre kurulur kullanım amacına göre işlemci soğutucusu neye göre seçilir. İşlemcinin yüküne göre soğurucu seçilir. Aman aman kalkıp ta 5600x yada 5800x kullanan işlemcisini devamlı aşırı yükte kullanan kullanıcıya gitmez tabi ama 5600x taksa benim gibi düşük oyun profilinde oyun oynasa video izlese yeter mi yetmez mi.? Güzel soğutma yapmıyor mu.? Asıl soru bu.?

Son düzenleme:
Hocam ben 200 lira demedim 200 liraya aldım dedim lütfen bu böyle şu şöyle demekten vazgeçin artık. Sanki öbürküler ses yapmıyor da sade bu ses yapıyormuş gibi konuşuyorsunuz. Aynı müdahillerini koyalım aynı sesi onlarda yapar lütfen çok ses yapıyormuş gibi diğerleri yapmıyormuş gibi algı yaratmayalım.

Hocam bilgisayar neye göre kurulur kullanım amacına göre işlemci soğutucusu neye göre seçilir. İşlemcinin yüküne göre soğurucu seçilir. Aman aman kalkıp ta 5600x yada 5800x kullanan işlemcisini devamlı aşırı yükte kullanan kullanıcıya gitmez tabi ama 5600x taksa benim gibi düşük oyun profilinde oyun oynasa video izlese yeter mi yetmez mi.? Güzel soğutma yapmıyor mu.? Asıl soru bu.?
Yahu müthiş soğutma performansı yazıyorsunuz başlığa, sonra yok efendim video izlese, işlemci zorlamayan oyunlar oynasa diyorsunuz.
Diyoruz ki fiyat performansı güzel bir soğutucu. Öyle ahım şahım bir soğutucu değil. Max TDP'sini 180W olarak belirtmiş işte firma. Sizin kullandığınız işlemcide de o güçlerde o sıcaklıklar olması gereken değerler. Bitti bu kadar. Neyi dert edindiniz anlamadım.

Yahu müthiş soğutma performansı yazıyorsunuz başlığa, sonra yok efendim video izlese, işlemci zorlamayan oyunlar oynasa diyorsunuz.
Diyoruz ki fiyat performansı güzel bir soğutucu. Öyle ahım şahım bir soğutucu değil. Max TDP'sini 180W olarak belirtmiş işte firma. Sizin kullandığınız işlemcide de o güçlerde o sıcaklıklar olması gereken değerler. Bitti bu kadar. Neyi dert edindiniz anlamadım.
Hocam sen müthiş olayına takıldın anladım.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı