ID-Cooling SE-224-XT vs ID-Cooling ID-Cooling SE-207 Duo

Bahsettiğim fanı ve Akakçe kolay sipariş üzerinden bu ürünü aldım. Satıcının sitesi hata verdi satın almada. Sonuçları yazar. Teşekkür ederim arkadaşlar. Bir haftadır ne alsam diye çok kafam karıştı özellikle bu fiyatlarla. Ama sonunda en iyi seçeneği değerlendirdim sayenizde.
Rica ederiz. Montajını yapınca sıcaklıkları paylaşabilir misiniz?

Rica ederiz. Montajını yapınca sıcaklıkları paylaşabilir misiniz?
Soğutucu geldi kurulum yaptım. Fan sesi yüksek değil. Benim kasanın içine yarım cm fark ile sığdı.
5700g sıcaklığı 25c ye kadar indi boşta.
İtopyanın taktığı Xigmatek EN42296 Apache Plus soğutucu ile 36-45 gibi geziniyordu boştayken. Ve kolayca 90+c oluyordu. Şimdi kesinlikle 60c göremedim. İkinci fanı yarın gelecek ama takmayabilirim. Galiba çok oc şansım olmayacak zaten bu apu ile.
En azından Ryzen master ile yüksek profil seçiyorum.

Soğutucu geldi kurulum yaptım. Fan sesi yüksek değil. Benim kasanın içine yarım CM fark ile sığdı.
5700G sıcaklığı 25C ye kadar indi boşta.
İtopya'nın taktığı Xigmatek EN42296 Apache Plus soğutucu ile 36-45 gibi geziniyordu boştayken. Ve kolayca 9C oluyordu. Şimdi kesinlikle 60C göremedim. İkinci fanı yarın gelecek ama takmayabilirim. Galiba çok OC şansım olmayacak zaten bu APU ile.
En azından Ryzen Master ile yüksek profil seçiyorum.
OC yapabilirsiniz, engelleyen bir şey yok.

PBO yapması daha mantıklı olur.
Ryzen Master ile mi yapacağım?
Bu soğutucuda ikinci fanı tavsiye ederim. Artık işlemci 50c yi göremiyor. Yük altında iken 1200 devirde dönen iki fanla 50c altı kalıyor. Ryzen masterdan Auto Oc açık vaziyette. Normal ayarlarla biraz daha da düşük olacaktır. Bence harika bir fan. Daha fazlasına bu işlemci ile ihtiyaç yok.
Tek fanla çift fan arasında yükteyken en az 10 derece fark var.

Son düzenleme:
Ryzen Master ile mi yapacağım?
Bu soğutucuda ikinci fanı tavsiye ederim. Artık işlemci 50c yi göremiyor. Yük altında iken 1200 devirde dönen iki fanla 50c altı kalıyor. Ryzen masterdan Auto Oc açık vaziyette. Normal ayarlarla biraz daha da düşük olacaktır. Bence harika bir fan. Daha fazlasına bu işlemci ile ihtiyaç yok.
Tek fanla çift fan arasında yükteyken en az 10 derece fark var.
hocam r5 5600 işlemcim var aynı id-cooling se-214-xt takılı boşta 40-45, oyunda rdr2 de 65 geçmiyor siz öyle bir yazmışsınız ki :D acaba bu değerlerim normal mi bir sorun varmıdır

Boşta bence daha düşük olmalıydı. Kasa içi havalandırma ya da macun uygulama ile ilgili bir durum olabilir belki. Belki fan dönüş hızı ya da sürekli açık bir işlem yüzünden. Bilemedim.

Burada mesajın görünmüyor ama mail geldi bana sorunla ilgili yardım istediğine dair. Mesajını neden göremediğimi anlamadım.

her şeyden önce fan yönüne dikkat et. Fanın yönünü yanlış takmış olabilirsin ya da yanlış tarafa takmış olabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda Stock ile farkı gösteriyor. 31 min 58 maks galiba. Tek fanlı modeli kastediyor. Çift fanda daha düşük olmalı.
Sen önce fan hızlarına bakmalısın. Fan hızı ayarların düşük mü biostan ayarlayabilirsin. Mesela fanı maks yap bak sıcaklık ne oluyor. Eğer yine düşmüyorsa macun uygulama ya da soğutucu montajı sıkıntılı olabilir. Diğer türlü kasa içi havalandırması biraz daha artırmak gerekebilir.

Fan hızını artırınca düzeliyorsa fan ayarlarını düzenle.
Bir de güvenli modda denemeyi düşünebilirsin. Güvenli modda sistemi yoran işlemler kapalı olacağı için işlemcinin normalde ne kadar serin çalışabildiğine dair fikir edinebilirsin. Eğer güvenli modda her şey normalse bilgisayarında virüs kontrolü ve başlangıçta otomatik çalışan uygulamaların kontrolünü yapabilirsin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı