ID cooling zoomflow 240X snow vs SilverStone PF240

Hangisi Daha iyi?

• Oy verenlerin toplamı
    19
Makaleler
6
Yer
Bursa
İyi bir soğutucu anladığım kadarıyla:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Peki SilverStone PF240 mı yoksa ID cooling zoomflow 240X mi daha iyidir?

PF240:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ryzen 5 5600X işlemci ile kullanmayı düşünüyorum.

AMD Threadripper işlemciler için ID-cooling markasının Zoomflow 240 serisini öneriyor. Aynı işlemci için SilverStone markasının IceGem 240, 280 ve 360 modelleri öneriliyor. Ben kullanmadım ama bu durumda zoomflow serisinin PF240 serisinden daha iyi olduğunu düşünüyorum.

AMD Threadripper işlemciler için ID-cooling markasının zoomflow 240 serisini öneriyor. Aynı işlemci için SilverStone markasının ıcegem 240, 280 ve 360 modelleri öneriliyor. Ben kullanmadım ama bu durumda zoomflow serisinin PF240 serisinden daha iyi olduğunu düşünüyorum.

Ben alacağım parçaları belirledim hocam, teşekkür ederim:

Ben alacağım parçaları belirledim hocam, teşekkür ederim:

Corsair markasını kötüleyen, PC'den anlamayan adam ID Cooling markasını herkese şahane diye anlatıyorsa ortalamlık keklik arıyor demek. 😂😂 Bilindik markalardan şaşmayın.

Corsair markasını kötüleyen, PC'den anlamayan adam ID Cooling markasını herkese şahane diye anlatıyorsa ortalamlık keklik arıyor demek. 😂😂 Bilindik markalardan şaşmayın.
Bu laf bana mı?
NZXT, Noctua gibi yoldan geçen 10 kişiye sorsan 9 unun bilmeyeceği markalar kötü iken Rampage Power Boost gibi herkesin bileceği markalar iyi. Türkiye'ye gelmeyen veya yeni yeni giren birçok iyi marka var. Merak etme 5 yıla isimlerini bol bol duyup öğrenirsin.

Bu laf bana mı?
NZXT, Noctua gibi yoldan geçen 10 kişiye sorsan 9 unun bilmeyeceği markalar kötü iken Rampage Power Boost gibi herkesin bileceği markalar iyi. Türkiye'ye gelmeyen veya yeni yeni giren birçok iyi marka var. Merak etme 5 yıla isimlerini bol bol duyup öğrenirsin.

Sana mı cevap yazdım hayır Corsair'i kötüleyen RPM diye kullanıcıya yazdım bana markadan bahsetme sana Crytek, lianli bahsetsem bir de NZXT, Noctua neden kötü olsun yoldan geçen 9 kişinin bilmemesi normaldir ya ASUS tur ya da MSI Gigabyte'dir. Der
Bu laf bana mı?

Ha bu arada ID cooling markası Aliexpress'te çok satılan Çin Mali markasıdır bu ara.

Sana mı cevap yazdım hayır Corsair'i kötüleyen RPM diye kullanıcıya yazdım bana markadan bahsetme sana Crytek, lianli bahsetsem bir de NZXT, Noctua neden kötü olsun yoldan geçen 9 kişinin bilmemesi normaldir ya ASUS tur ya da MSI Gigabyte'dir. Der

Forumda genelde ID-Cooling markasını öneren birisi olduğum için üstüme alındım. Yanlış anlaşılma için kusura bakma :D.

Corsair markasını kötüleyen.

Corsair markasını direkt olarak hiç kötülemedim, kötü olan ürüne kötü dediysem bu markayı kötülemek olmuyor.

PC'den anlamayan adam.

Çoğu bileşen hakkında yeteri kadar bilgim var, seninle aynı fikirde olmadığım için bana bilgisiz yazman garip.

ID-Cooling markasını herkese şahane diye anlatıyorsa .

ID-Cooling markasını herkese şahane diye anlatmadım, F/P anlamında çok güzel ürünleri var dedim.

Ortamlık keklik arıyor demek.

Keklik olanlar kendini belli ediyor, durduk yerde gelip sataşanlar falan, kuyruk acılarından olsa gerek ;).

Bilindik markalardan şaşmayın.

Daha fazla verip daha ucuz ürünle aynı kalite ve performansta bir ürün almak, kısaca kazık yemek istiyorsan, tabii ki bu dediğini yapabilirsin.

Şimdi sen araştırmamışsındır, RM750'ye Japon kapasitör kullanıyor dediğine göre...

rm720.png

Neyse, ben senin yerine yazarım buraya:

Konu RM750'den açılmışken biraz bahsetmek iyi olur:

Corsair RM750 modelinde 4.seviye, yani en düşük seviye Su'scon ve 2.seviye Elite marka kapasitörler kullanılıyor.

Voltaj regülasyonu, ripple gibi değerleri güzel olsa bile aynı fiyatta 1.seviye, yani Japon kapasitör kullanan modeller varken alınması biraz gereksiz olur.

Örneğin aynı fiyattaki rakiplerine bakalım:

XPG Core Reactor.
Seasonic Focus Plus Gold.
Thermaltake Toughpower GF1.
FSP Hydro G Pro.

Bu modellerde en üst seviye kapasitörler kullanılıyor.

Yanlış anlaşılmasın, RM750'ye kötü demedim, aynı fiyatta daha iyisi var dedim.

Kaynaklar:

Bir de sıvı soğutucu kıyaslayalım:

SilverStone PF240:

Fanları:
  • 600-2200 RPM
  • 94 CFM.
  • Statik basınç 3.53.
Sıcaklık:

Test edilen işlemci: İ7 8700K = 95W TDP.
  • Boşta: 30°C.
  • Tam yük altında: 60°C.
Ses şiddeti:
  • Boşta 33 dB.
  • Yük altında 37 dB.
Sıcaklık testleri:

Test edilen işlemci: İ7 8700K-4.8 GHz 1.3V.
  • Boşta 32°C.
  • Tam yük altında 71°C.

Corsair H100i Elite Capellix:

Fanları:
  • 2400 RPM.​
  • 97 CFM.​
  • Statik basınç 3.0.​
Sıcaklık:

Test edilen işlemci: İ7 4790K = 88W TDP.
  • Boşta 26°C.
  • Tam yük altında 60°C.
Ses şiddeti:
  • Boşta 31 dB.
  • Yük altında 35 dB.
Sıcaklık testleri:

Test edilen işlemci: İ7 4790K-4.6 GHz 1.3V.
  • Boşta 33°C.
  • Tam yük altında 71°C.
Corsair H100i Elite Capellix performans olarak sadece %1 falan daha iyi, 8700K ve 4790K hemen hemen aynı sıcaklıklarda çalışan işlemciler.

Performans farkı %1-2, aradaki fiyat farkı 500 TL, aradaki fiyat farkını hak etmiyor.

Böyle örnekler çok, ben sadece bazılarını anlattım, buna rağmen bilindik markalardan şaşmayın demek cahilliktir. Paranız sınırsızsa istediğinizi alın tabii.

Kaynaklar:

Corsair'i kötüleyen RPM.

Dediğim gibi, markayı kötülemedim, aynı fiyatta RM750'den daha iyisi var dedim, RM750 kullanıyorsun diye bana sinirlendin sanırım. Tüh, çok üzüldüm 🤪.

ID-Cooling markası Aliexpress'te çok satılan Çin markasıdır.

Çin işi olan her ürünü kötü zannediyorsun sanırım 🤣.
Tüh, ölümüne Corsair savunuyordun...

1617260247451.png

Ayrıca, FPS değil FSP.

Son düzenleme:
Corsair markasını direkt olarak hiç kötülemedim, kötü olan ürüne kötü dediysem bu markayı kötülemek olmuyor.

Çoğu bileşen hakkında yeteri kadar bilgim var, seninle aynı fikirde olmadığım için bana bilgisiz yazman garip.

ID-Cooling markasını herkese şahane diye anlatmadım, F/P anlamında çok güzel ürünleri var dedim.

Keklik olanlar kendini belli ediyor, durduk yerde gelip sataşanlar falan, kuyruk acılarından olsa gerek ;).

Daha fazla verip daha ucuz ürünle aynı kalite ve performansta bir ürün almak, kısaca kazık yemek istiyorsan, tabii ki bu dediğini yapabilirsin.

Şimdi sen araştırmamışsındır, RM750'ye japon kapasitör kullanıyor dediğine göre...

Eki Görüntüle 887329

Neyse, ben senin yerine yazarım buraya:

Konu RM750'den açılmışken biraz bahsetmek iyi olur:

Corsair RM750 modelinde 4.seviye, yani en düşük seviye su'scon ve 2.seviye Elite marka kapasitörler kullanılıyor.

Voltaj regülasyonu, ripple gibi değerleri güzel olsa bile aynı fiyatta 1.seviye, yani japon kapasitör kullanan modeller varken alınması biraz gereksiz olur.

Örneğin aynı fiyattaki rakiplerine bakalım:

XPG Core Reactor.
Seasonic Focus Plus Gold.
Thermaltake Toughpower GF1.
FSP Hydro G PRO.

Bu modellerde en üst seviye kapasitörler kullanılıyor.

yanlış anlaşılmasın, RM750'ye kötü demedim, aynı fiyatta daha iyisi var dedim.

Kaynaklar:

Bir de sıvı soğutucu kıyaslayalım:

SilverStone PF240:

Fanları:
  • 600-2200 RPM.
  • 94 CFM.
  • Statik basınç 3.53.
Sıcaklık:

Test edilen işlemci: i7 8700K = 95W TDP.
  • Boşta: 30°c.
  • Tam yük altında: 60°c.
Ses şiddeti:
  • Boşta 33 dB.
  • Yük altında 37 dB.
Sıcaklık testleri:

Test edilen işlemci: i7 8700K-4.8 GHz 1.3v.
  • Boşta 32°c.
  • Tam yük altında 71°c.

Corsair H100I Elite Capellix:

Fanları:
  • 2400 RPM.​
  • 97 CFM.​
  • statik basınç 3.0.​
Sıcaklık:

Test edilen işlemci: i7 4790K = 88W TDP.
  • Boşta 26°c.
  • Tam yük altında 60°c.
Ses şiddeti:
  • Boşta 31 dB.
  • Yük altında 35 dB.
Sıcaklık testleri:

Test edilen işlemci: i7 4790K-4.6 GHz 1.3v.
  • Boşta 33°c.
  • Tam yük altında 71°c.
Corsair H100I Elite Capellix performans olarak sadece %1 falan daha iyi, 8700k ve 4790k hemen hemen aynı sıcaklıklarda çalışan işlemciler.

Performans farkı %1-2, aradaki fiyat farkı 500 TL, aradaki fiyat farkını hak etmiyor.

Böyle örnekler çok, ben sadece bazılarını anlattım, buna rağmen bilindik markalardan şaşmayın demek cahilliktir. paranız sınırsızsa istediğinizi alın tabii.

Kaynaklar:

Dediğim gibi, markayı kötülemedim, aynı fiyatta RM750'den daha iyisi var dedim, RM750 kullanıyorsun diye bana sinirlendin sanırım. Tüh, çok üzüldüm 🤪.

Çin işi olan her ürünü kötü zannediyorsun sanırım 🤣.
Tüh, ölümüne Corsair savunuyordun...

Eki Görüntüle 951669

Ayrıca, FPS değil FSP.

Kral sen ne yaptın ya adam cevap veremedi :D

Yeni konular

Geri
Yukarı