İdareye küfür etmenin cezası nedir?

Okuldan kısa süreli uzaklaştırma cezasını gerektiren davranışlar madde 6;

Öğretmenlere, eğitici personele, yöneticilere, memurlara, diğer görevliler ile ziyaretçilere hakaret etmek, karşı gelmek ve görevlerini yapmalarına engel olmak.

Hak eden hocalar var, işin saygı boyutunu konuşmak gerekirse hak etmeyene zerre kadar saygı da göstermem ama küfür etmek acizlik biraz da. Yüzüne karşı söyleyemediğiniz şeyi arkasından da söylemeyin insanlara. Bu her zaman geçerli.

Sorunuzun cevabı da okuldan uzaklaştırma alırsınız. O dönem için teşekkür veya takdir belgesi alamazsınız. Yıl sonu ise genel değerlendirme sonucunda affedilmezseniz o suç sicilinize işler. Geçmiş olsun.
Ha, bir de bu cezadan sonra en ufak disiplinsizliğinizde direkt okuldan atılırsınız.

Okuldan kısa süreli uzaklaştırma cezasını gerektiren davranışlar madde 6;

Öğretmenlere, eğitici personele, yöneticilere, memurlara, diğer görevliler ile ziyaretçilere hakaret etmek, karşı gelmek ve görevlerini yapmalarına engel olmak.
Hocam dediğiniz üzere sanırım uzaklaştırma alacağız. Bu bizi nasıl etkileyecek?

Arkadaşlar merhaba. Nitelikli bir lisede okuyorum ve 9. sınıf öğrencisiyim hazırlık okudum yani 10. sınıf yaşındayım. Kendi küçük arkadaş grubumuzda idareye küfür ettik birkaç kere ve bu gruptaki kız arkadaşımizdan birinin babasının eline geçti. Anlayacağınız adam idareye küfür ettik diye bizi perşembe günü idareye şikayet edecek. İdareye küfür etmemizin cezası nedir? Aranızda daha önce bundan ceza alan veya tanık olan varsa yazabilir mi? Şimdiden teşekkürler.
Ağır küfür ettiysen mahkemeye başvurdukları zaman iş çok büyük yerlere gider. Bence bir yalan uydurup kendinizi kurtarın.

Çok pişman olduğunuzu, akılsızlık ettiğinizi söyleyip af dileyin, belki kınama cezası ile kurtulursunuz, benim tahminimce de zaten kınama ile yırtarsınız.

Hocam dediğiniz üzere sanırım uzaklaştırma alacağız. Bu bizi nasıl etkileyecek?

Eğer sene sonuna kadar adam gibi durup herhangi bir olaya karışmazsanız öğretmenlerin affedeceklerini düşünüyorum. Bir daha disiplinlik olay olursa daha önceki işlediğiniz suçu silmezler sicilinize işlenir veya okuldan atılabilirsiniz.

Geri
Yukarı