[İddia] Türkiye 40 adet F16 almak için ABD’ye başvurdu!

Thermes

Kilopat
Makaleler
61
İstenen uçakların Viper yani Block 70 olduğu söyleniyor. Ayrıca 100 adet uçağın da yine Block 70’e yükseltilmesi isteniyormuş. Toplam maliyet ise 10 milyar dolar civarında olacakmış.
1.5 milyar doların üzerine yatıp F35’i bile vermeyen Amerika Block 70 F16 verir mi emin değilim çünkü bunlar en gelişmiş F16. AESA radarı var vs vs.

S400’de olduğu gibi bakın önce sizden istedik vermediniz gittik bizde Rusya’dan aldık demek için böyle bir hamle yapılıyor olabilir. Herkes Türkiye’nin aslında Rusya’dan Su57 jeti almak istediğini söylüyor. ABD f16’tı vermeyince bize bahane çıkacak yani.

Eğer Türkiye bırakın Rus jeti almayı bunu dillendirirse dahi ekmek kemirir Türk halkı yaptırımlar yüzünden. Dolar 10 liranın çok çok üzerine çıkar vs vs.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kaynak

F-16 yerine F-15 için ısrar edilmeli bence. Elimizdeki F-16'ları modernize edip, bir süre daha kullanma amacıyla ömrünü uzatabiliriz.

Muhtemelen yeni gelen F-16'ları, F-4'lerin yerine kullanmayı planlıyorlar. Fakat F-16 değil, F-15 kullanılmalı.

Milli uçaklar geliyor dediler ne oldu onlara ?
Ben de onu bekliyorum bu dayı gibi.
Dbzd0QAX4AA-XVG.jpg

Ekmek bulamayınca ordunun hiç bir önemi olmadığını anlayacaksınız. Hangi parayla alınacak bu uçaklar?

BKNZ: Kurtuluş savaşı, Gaziantep.

Milli uçaklar geliyor dediler ne oldu onlara ?
Operasyonel olması en az 9-10 yıl sürecek MMU'nun. Ara uçak lazımdı F-15 falan vermezler bize.
F-16 biraz eskimedi mi artık?
Block 70 uçaklar gayet modern ve güçlü. 40 sene önce üretildiği gibi kalmadı bu uçaklar sürekli gelişip modernize edildi.

Gerçi ben uçak alınmaz MMU'ya kadar diye düşünmüştüm, fakat demekki kuvvet ihtiyaç olduğunu bildirdi. Bizdeki mevcut F-16'lar artık eskimeye başlamıştı. F-16'da vereceklerini düşünmüyorum, Biden onaylasa bile senato kararı lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı