Çözüldü Ideapad 320-15ISK kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
15
Daha fazla  
Herkese merhaba. Bir Laptop'a sahibim, Lenovo Ideapad 320-15ısk modeli. 1.5 senedir herhangi bir sorun olmadan kullanıyordum. Fakat bugün çok garip bir olay yaşadım. Steam'den CS Source oynarken gereğinden çok daha az FPS değeri aldığımı fark ettim artı oyunu oynarken oynanamayacak şekilde drop girmeye başladı. Daha önceleri hiç sorunsuz oynuyordum bu oyunu. Sonra çıktım oyundan masaüstüne geldim. SSD'li bir sistem olmasına rağmen masaüstünde boşta bile inanılmaz bir biçimde kasıyordu, ilk defa böyle oluyordu. Sonra laptop bir süre sonra nedenini anlayamadığım şekilde kendini kapattı. Her neyse, laptop kendini kapattıktan 5 dakika sonra tekrar açtım, açtığım anda fandan daha önce hiç duymadığım kadar sesli bir dönme sesi duydum, korkup güç tuşuna basılı tutarak hemen zorla kapattım. Daha önce bu laptopta böyle bir sorun yaşamamıştım, adeta şok oldum. Kapattıktan sonra laptopun kasasına dokundum, adeta kaynar su sıcaklığındaydı her yeri.

Yarım saat soğumasını bekledim, sonra içini açıp baktım, herhangi bir şey göremedim. Fanının tozlarını zaten yeni temizlemiştim, onla da alakası yok bence. Ama eski HDD'nin sağlığı bayağı bozulduğu için yeni HDD sipariş etmiştim, DVD ROM'daki eski HDD'yi yenisi ile değiştirdim. Ama sorunun yeni HDD ile de pek alakası olduğuna ihtimal veremiyorum, sonuçta DVD ROM bölmesinde de SATA girişi var, bir şeyler takabilmemiz için. Şu an aynı laptoptan yazıyorum, şimdilik normal çalışıyor, ama neden böyle bir şey olduğunu hâlâ çözemedim, teknik bilgim daha fazla el vermiyor sorunun nedenini bulmaya. Her ihtimale karşı da DVD ROM'daki HDD'yi çıkardım. Sizce sorun ne olabilir, yazılımsal bir sorun mı yoksa donanımsal mı? Cevaplarınızı bekliyorum.

Düzenleme: Sorun laptopun fanındaymış. Yenisiyle değiştirdikten sonra sorun çözüldü.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı