IdeaPad 5 AMD Ryzen 7 5700U 8 GB 512GB SSD 5600 TL!

Mübalağa yaptığımı fark etmediniz sanırım. Birden çok monitör ve bilgisayar kullanıyorum ve bundan önce yıllarca TN panel bir laptop kullandım. sRGB değeri yüksek monitörlere geçtikten sonra nelerden feragat ettiğimi fark ettim. Diziler, filmler sadece vakit öldürmek için çekilen yapımlar değillerdir (meta Hollywood film ve dizilerini kastetmiyorum). Bir sanatçı ve yönetmen için renkler önemli bir yer tutar ve sahneyi temalaştırır. Bu nedenle gördüğümüz şeyin önemi çok büyük. Bugün önemsemediğimiz ekran kalitesi aslında bizim hayat kalitemiz açısından büyük bir önem taşımakta. Bu nedenle bir bilgisayar alırken en azından doygun renkler ve IPS panel olmasına dikkat etmekte fayda var. Farklı panelleri kullandıktan sonra TN panele geçmek işkence gibi geliyor. Bu arada simit sat onurlu yaşa muhabbetini anladığınız inanamadım. Fakirliğin tam tersi yönünde bir ironiydi ama neyse...

HB ya da satıcılar bilgileri çoğunlukla yanlış giriliyor ki model numarası bile girilmemiş. Bu laptopun IPS ve TN olarak farklı versiyonları var. Aynı bilgisayar Mediamarkt'ta TN panel olarak gözükmekte. LENOVO 82LM006CTX IdeaPad 5/Ryzen 7-5700U/ 8GB RAM / 512GB SSD/ 14"Full-HD/Win10 Laptop Platin Grisi
Model numarası farklı hocam Media Markt'taki CTX ile bitiyor. Ayrıca Hepsiburada satış danışmanına sordum, IPS dedi. :)

Mübalağa yaptığımı fark etmediniz sanırım. Birden çok monitör ve bilgisayar kullanıyorum ve bundan önce yıllarca TN panel bir laptop kullandım. sRGB değeri yüksek monitörlere geçtikten sonra nelerden feragat ettiğimi fark ettim. Diziler, filmler sadece vakit öldürmek için çekilen yapımlar değillerdir (meta Hollywood film ve dizilerini kastetmiyorum). Bir sanatçı ve yönetmen için renkler önemli bir yer tutar ve sahneyi temalaştırır. Bu nedenle gördüğümüz şeyin önemi çok büyük. Bugün önemsemediğimiz ekran kalitesi aslında bizim hayat kalitemiz açısından büyük bir önem taşımakta. Bu nedenle bir bilgisayar alırken en azından doygun renkler ve IPS panel olmasına dikkat etmekte fayda var. Farklı panelleri kullandıktan sonra TN panele geçmek işkence gibi geliyor. Bu arada simit sat onurlu yaşa muhabbetini anladığınız inanamadım. Fakirliğin tam tersi yönünde bir ironiydi ama neyse...

HB ya da satıcılar bilgileri çoğunlukla yanlış giriliyor ki model numarası bile girilmemiş. Bu laptopun IPS ve TN olarak farklı versiyonları var. Aynı bilgisayar MediaMarkt'ta TN panel olarak gözükmekte. LENOVO 82LM006CTX IdeaPad 5/Ryzen 7-5700U/ 8GB RAM / 512GB SSD/ 14"Full-HD/Win10 Laptop Platin Grisi

50'li 60'lı yıllarda yaşasaydınız TN panel gibi siyah beyaz ekran izlerdiniz neden bu kadar abartıyorsunuz ki tamam alınmayacak TN panel IPS alınıcak anladı tüm forum bunu.

Model numarası farklı hocam Media Markt'taki CTX ile bitiyor. Ayrıca Hepsiburada satış danışmanına sordum, IPS dedi. :)
Eski bir Hepsiburada müşteri hizmetleri temsilcisi olarak söyleyebilirim ki müşteri temsilcileri HB'de ne yazıyorsa onu söyleyip garantiliyorlar. Eğer sorun çıkarsa topu satıcıya atacaklar haberiniz olsun. Eğer satın alırsanız ve ürün gelirse mutlaka kutuyu açmadan dışta yazan model numarasını kontrol edip özelliklerine bakın. Eğer yanış bilgi veriyorsa iade edebilirsiniz.

Satıcı Hepsiburada. :D
Çağrı merkezi çalışanlarının Hepsiburada ile bağlantısı ve haberleri yok. Neredeyse tüm çağrı merkezi çalışanları tek bir şirkete üyeler ve belirli firmalara hizmet sunuluyor. Örneğin bir müşteri temsilcisi bir ay HB'de temsilci olurken bir ay Trendyol'da çalışabiliyor.
Bu arada bu ekran IPS imiş. HB'de model numarasını görmediğim için böyle yorumlarda bulunmuştum. Geri alıyorum sözlerimi.

Son düzenleme:
Çağrı merkezi çalışanlarının Hepsiburada ile bağlantısı ve haberleri yok. Neredeyse tüm çağrı merkezi çalışanları tek bir şirkete üyeler ve belirli firmalara hizmet sunuluyor. Örneğin bir müşteri temsilcisi bir ay HB'de temsilci olurken bir ay Trendyol'da çalışabiliyor.
Bu arada bu ekran IPS imiş. HB'de model numarasını görmediğim için böyle yorumlarda bulunmuştum. Geri alıyorum sözlerimi.
https://psref.lenovo.com/Detail/IdeaPad/IdeaPad_5_14ALC05?M=82LM006ETX Hocam burada tüm özellikler detaylı olarak verilmiş, inceleyebilirsiniz. :)

RAM yükseltmesi yapılamıyormuş sanırım.
Ekran Alıntısı.PNG

Dün mediamarkt' tan CTX olan versiyonunu aldım. İlk gün izlenimlerim çok iyi. IPS panel ve orjinal windows'u ile şu an bu laptop bence mükemmel. Oyun düşünmeyen hafif ve hızlı laptop arayanlar için güzel tercih bence. Mediamarkt fiyatı uygun ve peşine çok uzun taksitler var. Bilginize.

Geri
Yukarı