Ideapad Gaming 3 anlık olarak donuyor

xBratva

Centipat
Daha fazla  
1 hafta önce Lenovo Ideapad Gaming 3, Ryzen 5 6600h işlemcili RTX 3050 Ti ekran kartlı DDR5 4800MHz 16 GB RAM'li 512 GB SSD'li bir laptop aldım. Bilgisayar 3 kere anlık olarak takıldı ama direkt donma değil takılıp devam etme gibi bu ve çok hızlı takılıyor ve bu 2sn falan sürüyor o an bir ses çalıyorsa ses de aynı şekilde çok hızlı bir şekilde kesilip geliyor kesilip geliyor. Bu çok sık olmuyor 3 günde 3 kere oldu sebebi ne olabilir bilgisayar daha yeni?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de aynısı oluyor Lenovo Ideapad Gaming 3 RTX 3060 R7 5800H 16 GB RAM 1TB SSD. Temmuz'da aldım. Aldığımdan beri en az 20 kez olmuştur.

Bende de aynısı oluyor Lenovo Ideapad Gaming 3 RTX 3060 R7 5800H 16 GB RAM 1TB SSD. Temmuz'da aldım. Aldığımdan beri en az 20 kez olmuştur.
Aynısı derken sizde donup devam etme durumu mu var yoksa 2 saniye içinde çok hızlı bir şekilde sürekli takılıp devam etme gibi tekrarladıktan sonra düzelme mi ?

2 saniye içinde çok hızlı bir şekilde sürekli takılıp devam etme gibi tekrarladıktan sonra düzelme. Oyun oynarken ya da video izlerken jumpscare yemiş gibi oluyorum. 2 saniye sesler hışırtılı patlıyor ve her şey çok hızlı takılıp devam ediyor.

2 saniye içinde çok hızlı bir şekilde sürekli takılıp devam etme gibi tekrarladıktan sonra düzelme. Oyun oynarken ya da video izlerken jumpscare yemiş gibi oluyorum. 2 saniye sesler hışırtılı patlıyor ve her şey çok hızlı takılıp devam ediyor.
lenovo teknik servisiyle iletişime geçtin mi veya çözümle ilgili bir şey yaptın mı chipset sürücülerini güncellemek gibi ?

Nasıl anlatacağımı bilemediğim için iletişime geçemedim. İngilizcem yettiğince Google'da aradım ama aynı hatayı bulamadım. Her Lenovo güncellemesiyle düzelmesini umdum ama hala bir sonuç yok.

Bu sitede (Link) "Ürünü tespit edin" bölümüne tıklayın. Laptobun tam modelini otomatik bulup sizi yönlendirecek. Lenovo sitesinde chipset sürücüsü "Yonga Kümesi" olarak adlandırılıyor. Onu indirip yükleyin.
dediklerinizi yaptım yonga kümesine girdim ancak sadece windows 11 için indirilebilir seçenekler çıktı karşıma win 10 için çıkmadı acaba bulamadım göremedim mi ben

Yeni konular

Geri
Yukarı