IdeaPad Gaming 3 düşük FPS

Quanox

Decapat
Yaklaşık 3 hafta önce https://www.hepsiburada.com/lenovo-...abilir-bilgisayar-82ey00mjtx-p-HBCV000005MF4K bu laptopu aldım ve Witcher 3 testlerinde Ultra'nın ultrasında 32-40 FPS alıyorum fakat testlerde daha yüksek çıkıyor. Normalde İstanbul'da 84 derecenin üstüne çıkmayan işlemci, Çanakkale'de 104 derece görüyor ve Rogue legacy 2 oyununda bir süre sonra fazlaca kasıyor. Buradaki hava daha sıcak ama ne kadar etkisi olur bilmiyorum. Detay merak edenlere cevap verebilirim. Şu an bu kadar geldi aklıma.

Driverlar güncel değilse güncelle. Isı konusu içinse altı hava almıyorsa altı hava alsın ısılar düşer bir de Lenovo uygulamasından fanları kökle.
Bölge ısısıda önemli 23 derece oda da 50 55 derece AC Valhalla oynatan Acer Nitro 11300hlı model 36 derece oda da 68 70 derece oynatıyor

Yaklaşık 3 hafta önce https://www.hepsiburada.com/lenovo-...abilir-bilgisayar-82ey00mjtx-p-HBCV000005MF4K bu laptopu aldım ve Witcher 3 testlerinde Ultra'nın ultrasında 32-40 FPS alıyorum fakat testlerde daha yüksek çıkıyor. Normalde İstanbul'da 84 derecenin üstüne çıkmayan işlemci, Çanakkale'de 104 derece görüyor ve Rogue legacy 2 oyununda bir süre sonra fazlaca kasıyor. Buradaki hava daha sıcak ama ne kadar etkisi olur bilmiyorum. Detay merak edenlere cevap verebilirim. Şu an bu kadar geldi aklıma.
Aynı laptop bende var hiç o sıcaklıkları görmedim bence bi' servise gönderin veya müşteri hizmetlerini falan arayıp bilgilenin.

Büyük ihtimalle termal macunda bir sıkıntı olabilir. Geçenlerde 94-95 dereceleri gördüm aynı laptop ile ve macunu yenilediğim anda 80 e düştü.

İşlemci nasıl o kadar sıcaklık görüyor? Nerelerden bakıyorsunuz?
@Ryota

Speccy adlı uygulamadan.

Driverlar güncel değilse güncelle. Isı konusu içinse altı hava almıyorsa altı hava alsın ısılar düşer bir de Lenovo uygulamasından fanları kökle.
Bölge ısısıda önemli 23 derece oda da 50 55 derece AC Valhalla oynatan Acer Nitro 11300HLI model 36 derece oda da 68 70 derece oynatıyor.

Driverlar güncel ve zaten kökledim.

Aynı laptop bende var hiç o sıcaklıkları görmedim bence bi' servise gönderin veya müşteri hizmetlerini falan arayıp bilgilenin.

İstanbula dönünce düşünüyorum götürmeyi siz kaç alıyorsunuz sıcaklık olarak.

Büyük ihtimalle termal macunda bir sıkıntı olabilir. Geçenlerde 94-95 dereceleri gördüm aynı laptop ile ve macunu yenilediğim anda 80'e düştü.

3 haftalık laptopta termal macun yenilemesi gerektiğini düşünmüyorum ama bakacağım.

Şunu da eklemek istiyorum laptop 2 gün boyunca 12 saat kadar 40 derecenin üstünde olduğunu düşündüğüm arabada durdu.

Speccy adlı uygulamadan.

3 haftalık laptopta termal macun yenilemesi gerektiğini düşünmüyorum ama bakacağım.

Şunu da eklemek istiyorum laptop 2 gün boyunca 12 saat kadar 40 derecenin üstünde olduğunu düşündüğüm arabada durdu.
Çok abartılı oyunlar oynamıyorum 80'leri zor görüyor.

Speccy adlı uygulamadan.

Hiç öyle düşünmeyin, yine de düzgün bir macunla yenilemek iyi olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı