Ideapad Gaming 3 hoparlör kalitesi kötü geliyor

cihannk

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Lenovo Ideapad Gaming 3 RTX 3060 Ryzen 7 olan modeline sahibim. Bilgisayardan memnunum fakat hoparlör kalitesi bana çok kötü geldi sizde de öyle mi? Sesler sanki hafif bozuk ve boğuk geliyor. Ses driveri olarak Realtek Audio yazıyor. Acaba sorun ondan mıdır? Aynı modele sahip olup hoparlörün kalitesiz olduğunu düşünen var mı benim gibi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, Lenovo Ideapad Gaming 3 RTX 3060 Ryzen 7 olan modeline sahibim. Bilgisayardan memnunum fakat hoparlör kalitesi bana çok kötü geldi sizde de öyle mi? Sesler sanki hafif bozuk ve boğuk geliyor. Ses driveri olarak Realtek Audio yazıyor. Acaba sorun ondan mıdır? Aynı modele sahip olup hoparlörün kalitesiz olduğunu düşünen var mı benim gibi?

Driver güncellemesi yapmayı denediniz mi? Lenovo sitesinden yapıp deneyebilirsin.

Driverlarınızı lenovonun sitesinden indirirseniz eski oluyor. Bende ki r5 5600h modelli olanın driverında ses bozulmaları oluyordu açık kaynaklı bir driver güncelleme programıyla kontrol edip son sürümünü yükleyince düzeldi.

Çözüldü mü sorununuz? Bende Nahimic indirmiştim de yine pek hoşuma gitmemişti.
Yok. Tekrardan realtek kurdum kendi sitesinden indirip ses biraz daha iyi gibi ama o boğukluğu hissediyorsun. Bir de laptopu sallayınca içinden ses geliyor. Ctos pili yerinden oynuyormuş bu modelde içini açıp düzeltmek te istemiyorum kullanıcam sanırım bu şekilde.

Yeni konular

Geri
Yukarı