IdeaPad Gaming 3 Kronik Sorunları Nedir?

Arkadaşım dün aldı bunu, panelde sabit piksel çıktı 1 adet. Gitti garanti için, değişim yapalım demişler, haftaya yenisini vereceklermiş. MediaMarkt'tan almıştı.

Kronik bir sorun olarak düşünülemez ancak çoğu laptop ve monitörde böyle bir sıkıntı çıkacaktır özellikle düşük modellerde daha sık.

Ghost Screen ciddi bir problem işte. Umarım kronik bir sorun değildir.

Zaten 3050 Ti 85W çekse, işlemci 45W çekse 130W yapar. Geri kalan 5W anakart, ekran ve diğer bileşenlere yetebilir mi? Bu 135W güç kaynağı hatalı bir tercih olmuş sanki. Ama tabii ben düz mantık düşündüm, belki Lenovo mühendislerinin bir bildiği vardır.
Gerçi Dynamic Boost ile enerji ekran kartı ve işlemci arasında paylaştırılıyordu, belki yazılımsal bir hatadan dolayıdır ve güncelleme ile çözülebiliyordur.

3050'nin 8 GB RAM'lı modellerde sıkıntı olmuyor diye biliyorum, ama + 8 GB RAM ekleyince ve güç isteyen oyunlarda performans modun da oynayınca az bir şey düşüyor diye biliyorum. Yanlış olabilir, 3060 olan modeli bir aydır kullanıyorum sıkıntım yok şu an.

3050 Ti modelinde adaptör sorunu cidden çok büyük. God of War'da işlemci 35W-40W arası çektiği zaman sular seller gibi boşalıyor diyebilirim. Cidden ucuz olsun diye böyle bir şey yapmaları son derece saçma olmuş.

Hocam maalesef öyle bir sorun var ama 5600h deli gibi watt çektiği için 3050 Ti modelinde bunu çok yasiyorlar. Benim 3050 lide11300h var 25W 30W anca çekiyor ve şarj sorununu fazla hissetmiyorum ben.
Ben de başlarda kendi bilgisayarımda aynı sorun olduğunu düşündüm. Sonrasında CPU'yu 45 watt alması için throttle stop programı ile sabitledim tdp değerini. Sonuç 45 watt sorunsuz alıyor fakat bu sefer çok fazla ısınıyor işlemci prochot değerine yaklaşıyor. Çok derin bir konu bu bence.

Arkadaşım dün aldı bunu, panelde sabit piksel çıktı 1 adet. Gitti garanti için, değişim yapalım demişler, haftaya yenisini vereceklermiş. MediaMarkt'tan almıştı.

Kronik bir sorun olarak düşünülemez ancak çoğu laptop ve monitörde böyle bir sıkıntı çıkacaktır özellikle düşük modellerde daha sık.

Süreç kaç gün sürdü hocam.

Ben amazondan 2 kere değişim talebinde bulundum bu ürün için ilkinde bios pili çıkmış, ses çıkartıyordu o yüzden değistirdim. İkincisinde çok ısınıyordu cihaz test ettiğim elden ring oyununda 96 dereceleri görüyordu cpu, şimdiki değiştirdiğim üründe ise ısınma sorunu yok ama pil yine yerinden oynadı. Gerçekten değiştirmeye gücüm kalmadı artık 😀

Ben amazondan 2 kere değişim talebinde bulundum bu ürün için ilkinde bios pili çıkmış, ses çıkartıyordu o yüzden değistirdim. İkincisinde çok ısınıyordu cihaz test ettiğim elden ring oyununda 96 dereceleri görüyordu cpu, şimdiki değiştirdiğim üründe ise ısınma sorunu yok ama pil yine yerinden oynadı. Gerçekten değiştirmeye gücüm kalmadı artık 😀
Bir de hoparlör sanki boğuk gibi bu sorunu da var.

Ben Amazon'dan 2 kere değişim talebinde bulundum bu ürün için ilkinde BIOS pili çıkmış, ses çıkartıyordu o yüzden değistirdim. İkincisinde çok ısınıyordu cihaz test ettiğim Elden Ring oyununda 96 dereceleri görüyordu CPU, şimdiki değiştirdiğim üründe ise ısınma sorunu yok ama pil yine yerinden oynadı. Gerçekten değiştirmeye gücüm kalmadı artık 😀

Bir de hoparlör sanki boğuk gibi bu sorunu da var.

Microsoft Store üzerinden Nahimic indirip deneyebilir misiniz?

Geri
Yukarı