Ideapad Gaming 3 laptop oyunlarda şarj çok çabuk bitiyor

acılarınbeni

Hectopat
Merhaba Lenovo Ideapad Gaming 3 laptopumda oyunlarda şarjdayken bile pil azalması oluyor. Fakat bu öyle azımsanacak kadar değil, yaklaşık 2 saatte neredeyse tamamen boşalıyor. Batarya ömrüne baktım ve sağlıklı durumda. Nedenini bilen var mıdır acaba? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu serinin şarjı diğer muadilerine göre biraz hızlı bitiyor hocam, haklısınız. Ancak Gaming laptoplarda fişe takılı değilken oyun oynamak tavsiye edilmez. En iyi performansı alabilmek için fişe takılı bir şekilde oynamanız lazım. Ben de aynı sorunu yaşıyorum.

Merhaba Lenovo Ideapad Gaming 3 laptopumda oyunlarda şarjdayken bile pil azalması oluyor. Fakat bu öyle azımsanacak kadar değil, yaklaşık 2 saatte neredeyse tamamen boşalıyor. Batarya ömrüne baktım ve sağlıklı durumda. Nedenini bilen var mıdır acaba? Şimdiden teşekkürler.

Prize takılı oynarken azalıyorsa bende de oluyor. Batarya gerektiğinden fazla güç harcayınca olur.

Adaptör yetersiz geliyordur. Sanırım 135W adaptörlü modeli aldınız. Bu modellerde 45W batarya olduğu için çok dayanmaz. Bir de adaptör yetersiz olunca bu durum kaçınılmaz oluyor. Servisten 170w adaptör ile değiştirebilirseniz değiştirin derim.

Adaptör yetersiz geliyordur. Sanırım 135W adaptörlü modeli aldınız. Bu modellerde 45W batarya olduğu için çok dayanmaz. Bir de adaptör yetersiz olunca bu durum kaçınılmaz oluyor. Servisten 170W adaptör ile değiştirebilirseniz değiştirin derim.

Hocam arayıp 135W adaptör ile 170W adaptörü bedava bir şekilde değiştirebiliyor muyuz?

Dostum öncelikle merhaba. Lenovo ideapad gaming 3 15ach6 rtx 3050ti modelini aldım. İçinden 135W adaptör çıktı. Red dead redemtion 2 oynadım 2-3 saatin sonunda cihazın şarjı bitiyordu şarjda iken. Ben de servise gönderdim. 2 defa gidip gelmesine rağmen batarya testi yapıldı sorun bulunamadı gibi bir cevap verip resmen dalga geçtiler. Çok büyük düşüncem bu adaptörün bilgisayarı yeterince beslemediği. Kendi sitesinde model uyumlu adaptörlere bakarsan hem 135W var hem de 170W var. Israrla arayıp yeni adaptör talep edeceğim. Olmazsa son çare tüketici mahkemesine gideceğim. Verilen para az değil 16.000 TL...

Dostum öncelikle merhaba. Lenovo Ideapad Gaming 3 15ACH6 RTX 3050 Ti modelini aldım. İçinden 135W adaptör çıktı. Red Dead redemtion 2 oynadım 2-3 saatin sonunda cihazın şarjı bitiyordu şarjda iken. Ben de servise gönderdim. 2 defa gidip gelmesine rağmen batarya testi yapıldı sorun bulunamadı gibi bir cevap verip resmen dalga geçtiler. Çok büyük düşüncem bu adaptörün bilgisayarı yeterince beslemediği. Kendi sitesinde model uyumlu adaptörlere bakarsan hem 135W var hem de 170W var. Israrla arayıp yeni adaptör talep edeceğim. Olmazsa son çare tüketici mahkemesine gideceğim. Verilen para az değil 16.000 TL...

Ben de 3060 modelini aldım. Aynı sorun mevcut 170W'lık adaptör alırsam sorun çözülür mü?

Yeni konular

Geri
Yukarı