IdeaPad Gaming 3 RTX 3060 laptopta şarjda oyun oynarken şarjı düşüyor

Hocam tasarruf kipi niye açık? O kipin amacı şarjda günlük işleri görüyor iseniz pilin ömrünü uzatmak. Hızlı şarjı açın oyun sırasında.
Hocam kipin ne işe yaradığını bilmiyordum açıklamasında pile takılıyken pilin ömrünü uzatmak için yazınca tıklayıverdim , kapatıp hızlı şarjı açınca 10-15 dakika gibi bir sürede (yine rainbowda) %5lik artış yaşandı

Hocam kipin ne işe yaradığını bilmiyordum açıklamasında pile takılıyken pilin ömrünü uzatmak için yazınca tıklayıverdim, kapatıp hızlı şarjı açınca 10-15 dakika gibi bir sürede (yine rainbowda) %5'lik artış yaşandı.

Hocam sadece adaptör takiliyken dener misiniz bir de prize?

Öncelikle sizden ricam %10 pil ile oyuna girip denemeniz. Kritik pil seviyesinde bilgisayarın tepkisini merak ediyorum.

Hocam kipin ne işe yaradığını bilmiyordum açıklamasında pile takılıyken pilin ömrünü uzatmak için yazınca tıklayıverdim , kapatıp hızlı şarjı açınca 10-15 dakika gibi bir sürede (yine rainbowda) %5lik artış yaşandı
Yani sonuç olarak hızlı şarj moduna geçince sorun düzeldi mi?
Bu sorun Rtx 3060 versiyonlarda da mı var 🙁

Öncelikle sizden ricam %10 pil ile oyuna girip denemeniz. Kritik pil seviyesinde bilgisayarın tepkisini merak ediyorum.
Tabi hocam da bunu yarın yapıp cevap versem olur mu şuan pek müsait değilim bunun için

Hocam bunu denemek için yeni vakit buluyorum , cihazı %10a düşürüp şarja takıp mı oynayayım yoksa %10dayken şarja takmadan mı? Bir de ek olarak cihazı şarja takmadığım zaman sabit 30fps veriyor performans modunda bile ve neredeyse dakikada %1 şarj yiyor bu normal midir?

Son düzenleme:
Tabii hocam da bunu yarın yapıp cevap versem olur mu şu an pek müsait değilim bunun için

Hocam bunu denemek için yeni vakit buluyorum, cihazı %10a düşürüp şarja takıp mı oynayayım yoksa %10'dayken şarja takmadan mı? Bir de ek olarak cihazı şarja takmadığım zaman sabit 30FPS veriyor performans modunda bile ve neredeyse dakikada %1 şarj yiyor bu normal midir?

Tabii ki normaldir.

Tabii hocam da bunu yarın yapıp cevap versem olur mu şu an pek müsait değilim bunun için

Hocam bunu denemek için yeni vakit buluyorum, cihazı %10a düşürüp şarja takıp mı oynayayım yoksa %10'dayken şarja takmadan mı? Bir de ek olarak cihazı şarja takmadığım zaman sabit 30FPS veriyor performans modunda bile ve neredeyse dakikada %1 şarj yiyor bu normal midir?

Şarja takıp oynayın. Bakalım düşecek mi yoksa yükselecek mi?

Şarja takmadan oynarsanız hiçbir laptop performans vermez. Şöyle söyleyeyim kaptop içinde ki hiçbir batarya işlemci ya da ekran kartını tam güçte beslemez.

Şarja takıp oynayın. Bakalım düşecek mi yoksa yükselecek mi?

Şarja takmadan oynarsanız hiçbir laptop performans vermez. Şöyle söyleyeyim kaptop içinde ki hiçbir batarya işlemci ya da ekran kartını tam güçte beslemez.

Hocam %10'da iken Valorant ve Project bRawl busters (aka. Zombie rock) oynadım çok yavaş değildi ama hızlı da değildi ama doluyordu pil 40-60W arasında gidip geliyordu uygulamada gösterdiği üzere, yarın ya da gece R6, Sleeping Dogs'ta deneyeceğim cihazda fazla oyun yok olanlarla dener buraya yazarım yine.

Hocam %10'da iken Valorant ve Project bRawl busters (aka. Zombie rock) oynadım çok yavaş değildi ama hızlı da değildi ama doluyordu pil 40-60W arasında gidip geliyordu uygulamada gösterdiği üzere, yarın ya da gece R6, Sleeping Dogs'ta deneyeceğim cihazda fazla oyun yok olanlarla dener buraya yazarım yine.

Muhtemelen pil yüzde yüksekken pili boşaltmaya, düşükken de doldurmaya ayarlı olabilir mi ? Batarya sağlığı için bence mükemmel bir düşünce :D

Şu an Ideapad geming serisi uygun fiyata Türkiye'de şarj adaptorleri sıkıntı bilginiz olsun ben musteri hizmetleri ile görüştüm durumun farkindalar adaptor değişimi yapiyorlar ama şöyle gelen mailde ellerinde olmadigi icin yurt disindan tedarik ediyorlar tahmini teslim tarihleri 20 gün görünüyor laptop alinca bir de şarj adaptorunden dolayi laptopsuz kalıyorsunuz Ideapad alirken dikkat edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı