Ideapad Gaming 3 vs Nitro 5

hknclk

Centipat
Merhabalar iyi akşamlar, 8 senedir kullandığım Casper marka kasalı bilgisayarımdan sonra kendime laptop almaya karar verdim ancak pek anlamıyorum maalesef, sizin yardımınıza ihtiyacım var ben öğrenciyim ve genellikle evde olduğum için aktif olarak kullanacağım genellikle internette vakit geçiyorum ancak yeri geldi mi kasmadan donmadan birkaç saat oyun da oynamak isterim. Benim için önemli olan uzun ömürlü olması az ısınması ve fan sesi dışında hoparlöründen sağından solundan cızırtı vs gelmemesi. Ben 2 adet link koyacağım bu ikisi arasından sizce hangisini tercih etmeliyim? Tavsiyelerinizi bekliyorum. Yardım eden etmeyen herkese şimdiden çok teşekkür ederim iyi günler.

Farklı model tavsiyelerine de bakabilirim.

Ben olsam IdeaPad alırdım. Gayet güzel bir laptop. İşlemcisi Acer Nitro'ya göre daha güçlü bir işlemci. Oyun anlamında şuan Acer daha iyi olabilir ama 1-2 sene sonra o da çoğu oyunu kaldırmayacak. En azından işlemcisi güçlü olan bir bilgisayara para harcayın.

Ben olsam IdeaPad alırdım. Gayet güzel bir laptop. İşlemcisi Acer Nitro'ya göre daha güçlü bir işlemci. Oyun anlamında şuan Acer daha iyi olabilir ama 1-2 sene sonra o da çoğu oyunu kaldırmayacak. En azından işlemcisi güçlü olan bir bilgisayara para harcayın.
İşlemcisi gayet güçlü ve ekran kartı en az 5 yıl götürecek güçte.

Pil performansı da olsun diyorsan Lenovo direk alınır. Fakat cihazlar arasında ekran kartı farkı var. Ne tür oyunlar oynayacağınızı belirtirseniz daha iyi yorum yaparız.

Güçlü ama R7 4800H kadar değil.
İşlemci kıyaslaması yapmak hata olur. 4800H fark atıyor. Burada arkadaşın tam olarak ne tür oyunlar oynayacağı hangi programları kullanacağı, tercihini belirleyecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı