Ideapad laptopun şarjı prize takılıyken azalıyor

adrwx

Centipat

Yukarıda attığım laptopa sahibim. Geçen hafta bugün aldım. Sürekli prize takılı kullanıyorum oyunlarda daha performanslı olması açısından. Ve şunu fark ettim internette surf yaparken, normal kullanımlarda, ve bazı sistemi fazla yormayan oyunlarda sıkıntı yok ama PUBG, Battlefield 1 gibi oyunlarda "en yüksek" grafiklerde oynarken her saat başı kontrol ettiğimde şarjı %1 civarında azalıyor bu normal midir? 3 saat aralıksız oynadım PUBG'yi ve şarj %100'den %97 düştü.

Not: Ekran parlaklığı en yüksekte kullanıyorum.

Adaptör gücü 135 W.

Son düzenleyen: Moderatör:

Jasanayaka

Kilopat
Makaleler
1
Normal durum hocam, aynı cihazın RTX3060'lı versiyonu 170W adaptör ile gelirken diğerleri 135W. İlerleyen zamanda değiştirilebilirsiniz adaptörü ama bence büyük bir sıkıntı yok.

Sapiensturk

Decapat

Yukarıda attığım laptopa sahibim. Geçen hafta bugün aldım. Sürekli prize takılı kullanıyorum oyunlarda daha performanslı olması açısından. Ve şunu fark ettim internette surf yaparken, normal kullanımlarda, ve bazı sistemi fazla yormayan oyunlarda sıkıntı yok ama PUBG, Battlefield 1 gibi oyunlarda "en yüksek" grafiklerde oynarken her saat başı kontrol ettiğimde şarjı %1 civarında azalıyor bu normal midir? 3 saat aralıksız oynadım PUBG'yi ve şarj %100'den %97 düştü.

Not: Ekran parlaklığı en yüksekte kullanıyorum.

Adaptör gücü 135 W.
Aynı sorun bende de vardı batarya ile alakalı değil verdiğim linkten bakabilirsiniz

Yukarı