İdeolojiniz nedir?

İdeolojiler

• Milliyetçilik

Oy: 122 35,0%
  • Komünizm

Oy: 24 6,9%
  • Şeriatçılık

Oy: 22 6,3%
  • Nasyonel Sosyalizm

Oy: 16 4,6%
  • Osmanlıcılık

Oy: 21 6,0%
  • Feminizm

Oy: 7 2,0%
  • Çevrecilik

Oy: 5 1,4%
  • Liberalistlik

Oy: 38 10,9%
  • Muhafazakârlık

Oy: 9 2,6%
  • Kapitalizm

Oy: 22 6,3%
  • Laiklik

Oy: 104 29,8%
  • Anarşizm

Oy: 11 3,2%
  • Kemalizm

Oy: 94 26,9%
  • Hümanizm

Oy: 10 2,9%
  • Sekülerizm

Oy: 31 8,9%
  • Batıcılık

Oy: 26 7,4%
  • Faşizm

Oy: 20 5,7%
  • Nasyonel Bolşevizm

Oy: 2 0,6%
  • Monarşizm

Oy: 7 2,0%

• Oy verenlerin toplamı
    349
Neredeyse %40 milliyetçilik seçmiş de hangi milliyetçilik ülkeden kaçmayı tavsiye ediyor? Elinizde imkan olsa kaçacaksınız, ben kaçmayın dedikçe kızgın hahahaha spamlıyorsunuz. Çok garip bir anket.
Milliyetçi gözüken ruslarbile en ufak savaşta kaçtı. Antalya rus dolu. Şahsen Türkiyeden ben kaçmam.

Liberalist ne demek arkadaşım? :D Neyse liberteryenim.
Hocam özellikle baktım öyle geçiyormuş.

Yok. Bir insanın kendini ben şuyum o bu diye etiketlemesini doğru bulmuyorum. Ülke düzgünce yönetilsin; eğitim, adalet, ekonomi, siyaset, sağlık, iletişim, ulaşım, tarım, hayvancılık her alanda insanlar refah olsun, özgür düşünce ortamı olsun kafi.

Yok. Bir insanın kendini ben şuyum o bu diye etiketlemesini doğru bulmuyorum. Ülke düzgünce yönetilsin; eğitim, adalet, ekonomi, siyaset, sağlık, iletişim, ulaşım, tarım, hayvancılık her alanda insanlar refah olsun, özgür düşünce ortamı olsun kafi.
İdeolojisiz siyaset olmaz. Bu dedikleriniz de ideolojilerin farklılıklarına göre yönetilir ya da yönettirilir.

İdeolojisiz siyaset olmaz. [...]
Dünyanın mevcut haline bakılırsa elde olan ideolojiler çok da iyi sonuç vermemiş anlaşılan. Bu düşüncenin size ait bir düşünce olduğunu sanmıyorum. Bir şekilde maruz kalma sonucu. İdeolojiler, hangisi olursa olsun, yapılan eylemleri etiketlemekten başka bir şey değil. Sosyalizm, Komünizm, Kapitalizm ne olursa olsun hepsinin tek ortak noktası kitleleri kontrol etmek. Başka hiçbir amacı yok. Etiketlenmek, yapılan eylemleri etiketlemek hoşunuza gidiyorsa bilemem tabi.

Milliyetçilik ideoloji değildir zaten normal olması gerekendir. Milliyetçi olmayan milliyeti olmayandır.
Wow bir şeyi ne kadar kolayca normal ve anormal ilan ettiniz. Kısaca sizden olmayan anormal mi oluyor? İnsan düşünce yapısının her insanda farklı gen, çevre ve aile faktörlerinden kaynaklı çok çeşitli bir yapıya dönüşebildiğini bilmiyorsunuz sanırım. Duygusal düşünmeyip kendi doğduğu coğrafyanın ve milletin kendi seçimi olmadığını akıl edip aynı yol ile dünyanın farklı bölgelerindeki insanlardan bir farkı olmadığını düşünebilir belki de insan? Her konuda pozitif ve negatif ayrımcılık uzun vadede her zaman problem oluşturacaktır. Dünya 5 kişinin yaşadığı bir yer değil.

Wow bir şeyi ne kadar kolayca normal ve anormal ilan ettiniz. Kısaca sizden olmayan anormal mi oluyor? İnsan düşünce yapısının her insanda farklı gen, çevre ve aile faktörlerinden kaynaklı çok çeşitli bir yapıya dönüşebildiğini bilmiyorsunuz sanırım. Duygusal düşünmeyip kendi doğduğu coğrafyanın ve milletin kendi seçimi olmadığını akıl edip aynı yol ile dünyanın farklı bölgelerindeki insanlardan bir farkı olmadığını düşünebilir belki de insan? Her konuda pozitif ve negatif ayrımcılık uzun vadede her zaman problem oluşturacaktır. Dünya 5 kişinin yaşadığı bir yer değil.
Ne anlatıyorsun sen? bu zırvalıkları git sınır ötesinde yap. Türkiye Türklerin yurdudur, bizden olmayan yaşamasın diye bir şey demiyorum zırva tatlı su solculuğu yapma buradan yok ol. Türkiye'de milliyetçi olmayan Türkiye'de yaşamayı hak etmez. Amerika'da doğup büyüyen zenci, japon, çinli Amerikalıyım diyor bunlar Türküm diyecek diye ödleri kopuyor kimliksizler sizi.

Her cahile, her konuyu çarpıtan gizli Türk düşmanlarına gereken cevabı veriyoruz.
(SİYASAL KİMLİK FARKI) Profesörden akademik açıklamasını dinle yine anlamıyorsan ve çarpıtıyorsan maskeli hainsin demektir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Geri
Yukarı