Idepad 3 laptopu teknik servise gönderdim

dainowpai

Hectopat
22 Haziran.
Merhaba arkadaşlar, bugün elime sıfır Lenovo 3060 ve Ryzen 5 5600h işlemcili laptopum geldi, prize bağlı halde Windows 11 kurulumu yaptıktan sonra sürücüleri kurarken ekran gitti. Birkaç saniye içinde gelmesini bekledim ancak gelmeyince 3 dakika sonunda gelmeyince kapattım. Kapayıp tekrar açtığımda ise durum aynı, şarj alıyor, klavye LED'leri yanıyor. Fare ışığı yanmıyor. Driver'ları Lenovo'nun vantage yazılımı ile yüklüyordum.

29 Haziran.
Sorunun anakart olduğunu bugün öğrendim. Süreç bitince Lenovo'ya dair bir teknik destek dokümanı olması adına bu videoyu paylaşacaktım ancak yazılım arızası değil donanım arızası çıktı. Ben de değişim/iade talep ettim. Hayırlısı arkadaşlar, hakkımı sonuna kadar arayacağım. Teknoloji işi harbiden şans işi. Kaybolan vaktimize ve harcadığımız paraya yazık. Şuandan itibaren tek dileğim düzgün sıfır bir laptop teslim edilmesi.
Umarım yasak değildir. Süreci anlattığım YouTube videosunun linkini buraya bırakıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok üzüldüm gerçekten. Şanstan çok bu forumda birçok insan Lenovo aldı ve hepimiz iyisiyle kötüsüyle sorun yaşadık. Bunlar Lenovo'ya hep eksi puan olarak yazıldı.

Çok üzüldüm gerçekten. Şanstan çok bu forumda birçok insan Lenovo aldı ve hepimiz iyisiyle kötüsüyle sorun yaşadık. Bunlar Lenovo'ya hep eksi puan olarak yazıldı.
Bu modeli satan sitelere baktığımda hep iyi yorumlar vardı. Ben de durumumu anlattığım bir yorum yazıp attım ve yayımlanmadı. Neden hep iyi yorumların olduğu belli oldu :) Bu durumu ne kadar çok kişiye ulaştırabilirsem hem yeni Lenovo müşterileri için hem benim sesimi duyurmamda yardımı olacak.
Arkadaşlar sıfır anakart takılacakmış, sizlerin fikrini bilmek isterim. Değişim/İade yapılmaması durumunda kullanılır mı? Ona göre değişim için fazla ısrar etmeyeceğim. Şöyle bir yedi sekiz ay kullanıp çıksaydı sorun olmazdı ama sıfır ürün ve donanım arızası olunca ve içim rahat etmiyor.

Bu modeli satan sitelere baktığımda hep iyi yorumlar vardı. Ben de durumumu anlattığım bir yorum yazıp attım ve yayımlanmadı. Neden hep iyi yorumların olduğu belli oldu :) Bu durumu ne kadar çok kişiye ulaştırabilirsem hem yeni Lenovo müşterileri için hem benim sesimi duyurmamda yardımı olacak.
Arkadaşlar sıfır anakart takılacakmış, sizlerin fikrini bilmek isterim. Değişim/İade yapılmaması durumunda kullanılır mı? Ona göre değişim için fazla ısrar etmeyeceğim. Şöyle bir yedi sekiz ay kullanıp çıksaydı sorun olmazdı ama sıfır ürün ve donanım arızası olunca ve içim rahat etmiyor.
Hocam sonuna kadar hakkını ara sıfır bilgisayara neden tamir yaptırasın. Gerekirse tüketici mahkemesine gideceğini söyle.

Yeni konular

Geri
Yukarı