Idle buddy virüsünün silindiği nasıl anlaşılır?

Emirhan73

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, yaklaşık 2 saat önce bir talihsizlik yaşadım. Bilgisayarıma Idle buddy denen bir virüs girdi ve kendi kendine uygulamalar vs. açmaya başladı. Format atmayı düşündüm, o yüzden bilgisayarı kapatıp bilgisayarcıya gidecekken bir açıp bakayım dedim. Bilgisayar mavi ekran verdi ve sıfırlama sekmeleri çıktı. Bilgisayarı sıfırladım ve tekrar açıldığında görev yöneticisinde virüs gözükmüyordu. Kaldırılan uygulamalarda da gözüküyordu virüs. Bilgisayar şu an virüs olduğu zamana göre gayet normal ve akıcı fakat yine de emin olamadım. McAfee'den tam tarama yapsam kesin sonuç verir mi? Veya sizin önerdiğiniz virüsün tamamen kalktığını anlamam için bir yöntem var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Bu olay benim başıma da geldi. Sahte linkten bully indirmeye çalıştım. Adres ailemin vb. sorular sordu. Ben böyle sorulardan şüphelendim kapattım. Virüs gizli sekmelerde gözüküyordu, kendi uygulamasına girip sildim. Kodu yazarak emin olmak içinde bilgisayarı sıfırladım. Siz de yapabilirsiniz.

Geri
Yukarı