IDM ile bilgisayara dizi/film yükleyip telefona atınca ses gelmiyor

217099

Kilopat
Makaleler
5
Yer
‏‏‏‏‏‏‏‏
Arkadaşlar dün IDM'den, "Moly" adlı video oynatma kaynağı üzerinden birkaç film ve dizi indirdim bilgisayara. Sonra bunları telefonun ara kablosunu bilgisayara takarak telefonun "Internal Storage" bölümüne yeni bir klasör açıp oraya attım yüklediklerimi. Şu an denediğimde telefona attığım hiçbir videoda ses olmadığını fark ettim. Bunun sebebi ne olabilir? Bilgisayara yüklediklerimde ses var mı onu da bilmiyorum hiç denemedim :(. Umarım onlarda bir sorun yoktur yoksa dizisiz kalacağım...

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar dün IDM'den, "moly" adlı video oynatma kaynağı üzerinden birkaç film ve dizi indirdim bilgisayara. Sonra bunları telefonun ara kablosunu bilgisayara takarak telefonun "ınternal Storage" bölümüne yeni bir klasör açıp oraya attım yüklediklerimi. Şu an denediğimde telefona attığım hiçbir videoda ses olmadığını fark ettim. Bunun sebebi ne olabilir? Bilgisayara yüklediklerimde ses var mı onu da bilmiyorum hiç denemedim :(. Umarım onlarda bir sorun yoktur yoksa dizisiz kalacağım...

İndirdiğiniz videolarda ses olmayabilir, kontrol edin. Ayrıca telefondan izlemek istiyorsanız 1DM uygulaması var. İzlediğim tüm dizi veya filmleri bu uygulamayı kullanarak indiriyorum ve şu ana kadar hiçbir sorun yaşamadım, tavsiye ederim.

Arkadaşlar dün IDM'den, "moly" adlı video oynatma kaynağı üzerinden birkaç film ve dizi indirdim bilgisayara. Sonra bunları telefonun ara kablosunu bilgisayara takarak telefonun "ınternal Storage" bölümüne yeni bir klasör açıp oraya attım yüklediklerimi. Şu an denediğimde telefona attığım hiçbir videoda ses olmadığını fark ettim. Bunun sebebi ne olabilir? Bilgisayara yüklediklerimde ses var mı onu da bilmiyorum hiç denemedim :(. Umarım onlarda bir sorun yoktur yoksa dizisiz kalacağım...

İndirdiğiniz videolarda ses olmayabilir, kontrol edin. Ayrıca telefondan izlemek istiyorsanız 1DM uygulaması var. İzlediğim tüm dizi veya filmleri bu uygulamayı kullanarak indiriyorum ve şu ana kadar hiçbir sorun yaşamadım, tavsiye ederim.

Çok teşekkürler hocam. Bu arada az önce kontrol ettim, bilgisayarda yüklediğim videolarda hepsinde ses var. Sadece telefona attıklarımda yok nedense. Artık bilgisayardan izleyeceğiz yapacak bir şey yok. Galerimdeki bu tür videoları sorunsuz bir şekilde bilgisayardan telefona atabileceğim bir uygulama var mı?

1DM uygulamasını da deneyeceğim sonra bu arada. Hazır bilgisayara IDM'den yüklemişken onları izleyeyim diyorum önce.

Çok teşekkürler hocam. Bu arada az önce kontrol ettim, bilgisayarda yüklediğim videolarda hepsinde ses var. Sadece telefona attıklarımda yok nedense. Artık bilgisayardan izleyeceğiz yapacak bir şey yok. Galerimdeki bu tür videoları sorunsuz bir şekilde bilgisayardan telefona atabileceğim bir uygulama var mı?

1DM uygulamasını da deneyeceğim sonra bu arada. Hazır bilgisayara IDM'den yüklemişken onları izleyeyim diyorum önce.

Geç cevap için kusura bakmayın hocam. Sorunsuz bir şekilde aktarma yapabileceğiniz bir uygulama var mı bilmiyorum fakat telefon markalarının, bilgisayar için uygulamaları var. Örneğin Huawei için HiSuite'e uygulaması var... Siz de telefon markanıza göre uygulaması olup olmadığına bakabilirsiniz... Eğer var ise bir de o şekilde aktarmayı deneyin. Eğer bu da işe yaramıyor ise büyük ihtimalle indirme yaptığınız oynatıcı ses dosyasını ayrı kodluyor olabilir, başka bir oynatıcı ile tekrar indirmeyi deneyin, eğer var ise"Mac" oynatıcı ile indirmeyi deneyin. Yaklaşık 3 yıldır Mac oynatıcı ile indirme yapıyorum ve telefon - PC arası aktarma da hiçbir sorun yaşamadım... Biraz uzun oldu hocam umarım işinize yarar :)

İndirdiğiniz videoların, Format Factory vb. ücretsiz çevirici programlarla video ve ses formatlarını değiştirip deneyebilirsiniz.

İndirdiğiniz videoların, Format Factory vb. ücretsiz çevirici programlarla video ve ses formatlarını değiştirip deneyebilirsiniz.
Hocam tam olarak ne işe yarıyor bu format değiştirici programlar?
Bahsettiğim videolar 1 saat - 50 dakikalık videolar. Filmler ise 2 saat falan. Yani programdan convertlesem kesin çözülür mü? Boşa beklemeyeyim yani o kadar uzun süre. Dediğiniz Format Factory programını telefona yükleyip ''Add'' yazan yere bastım ve video seçme kısmından seçtim. Orada açıldığında yine ses yoktu videoda ama.

Az önce Bluetooth üzerinden telefona atmayı denedim ama çok fazla bekletiyor o. Ben dediğim gibi direkt ara kablo ile, telefonun DCIM klasörünün içinde yeni açtığım bir klasöre attım videoları. Galeride görünüyorlar, Samsung Video Oynatıcı'da da açılıyorlar rahat bir şekilde ama sesleri yok. Samsung'un Video Oynatıcısında izlenmiyor ama. Çok uzun süreli oldukları için işleniyor galiba.

Dediğim gibi bilgisayardakinde ses var ama telefona atınca yok.

Düzenleme:
Arkadaşlar her türlü şeyi denedim ancak yine telefona atınca ses gidiyor.
Bilgisayarda ses formatı, video formatı falan ayrı değil direkt sesli bir şekilde mp4 uzantılı videolar.
Telefon Samsung bu arada. Link to Windows üzerinden denedim ama oradan video/dosya aktarımı yapılmıyor sanırım.

Bluetooth'u denemedim ama o da olmaz muhtemelen.
Son olarak bir program falan -eğer varsa- yükleyip denemek istiyorum. Mesela iTunes gibi. Android telefon ve bilgisayar arasında rahatça, sorunsuz dosya aktarımı yapabileceğim bir uygulama, site falan var mıdır?

Yeni konular

Geri
Yukarı