İdock M5 laptop standı deneyimi

Laptoplarda konforu ve çalışma verimliliği arttırmak için birçok aksesuar bulunuyor piyasada. Bunlardan biri de laptop standları. Özellikle uzun süre laptop kullananlar, laptop klavyesinden yazanlar ve kalvyeyi yükseltmek isteyenler, laptoplar ile görüntülü görüşmeler yapanlar ya da laptopu harici bir monitöre bağlayanlar için, laptop standları önemli bir aksesuar.

Ben de bu amaçlarla bir stand arayışına girdim. Hem laptopu kullanırken ve görüşme yaparken, hem de harici monitörle kullanırken konforu arttırmak amacıyla, düzgün ve sağlam bir standın yardımcı olacağını düşündüm.

Piyasada birçok stand mevcut. Bunlardan biri de idock M5 modeli. Hem sağlamlığı, hem laptopun alt kısmını açık bırakması ve hava almasını sağlaması, hem de parçalanabilir ve nispeten taşınabilir olması sebebiyle bu modeli tercih ettim. Ürünü Hepsiburada.com üzerinden uygun bir fiyata aldım. Ancak şu an stokları tükenmiş durumda.

Ürünün paketlemesi sağlamdı, bu tür ürünlerde en kritik kısım paketleme oluyor zira çok kolay hasar alıp çizilebiliyorlar.

Ürünün içinden jelibon çıkması ayrı bir incelik.

Ürün 3 parçadan oluşuyor. Laptopu tutacak iki kol ve bunları birleştiren düz bir parça. Taşınabilirliği tartışılır ama parçalanabilir olması güzel olmuş. Ürünün iki kolunda kaydırmaz padler var. Bu padler, kolların ucunda, laptopun düşmesini engelleyen kıvrıma kadar devam ediyor. Bu da kıvrımın laptopun kasasını cizmesini engelliyor.

Ürün genel olarak sağlam duruyor. İlk başta çok sallanacağını düşündüm ama birleştirince yekpare sağlam bir yapı oluyor. Kalvye yüksekliği ve eğimi iyi. Çıkıntıların ortada değil de yanlarda olması güzel olmuş. Bu sayede Touchpad'i kullanmak daha rahat oluyor.

Sorularınızı ve görüşlerinizi belirtirseniz mutlu olurum. :)

20201020_192222.jpg

20201020_192310.jpg

20201020_192431.jpg

20201020_192611.jpg

20201020_195421.jpg

20201020_195439.jpg

20201022_152554.jpg

20201022_152609.jpg

20201022_152634.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Güzel inceleme, teşekkürlerl. Daha büyük bir Matebook kullanan biri olarak ben de düşünüyorum.

@Elektrikci_Hasan 17.3 için büyük gelebilir.

@Chloe Price hava tahliye kanallarının bulunduğu kısım olarak altta olduğu için sıcaklık olarak kesinlikle daha avantajlı olacaktır.

Sahip olduğunuz Laptop'u hangi amaçla kullanıyorsunuz?
Laptop Standı'nın şimdiye kadar bir yararını gördünüz mü?

Günlük kullanım amacıyla genelde. Özellikle Kubuntu yükledikten sonra, Linux gerektiren işleri laptoptan yapıyorum.

Standın yararı olarak; eğer ikinci monitörle kullanıyorsam, monitör ekranı da yükselmiş oluyor, bu daha verimli oluyor. Ayrıca laptop, altından hava aldığından biraz daha serin çalışıyor. Bunun dışında online görüşmelerde ve yazı yazarken daha rahat oluyor.

Olmazsa olmaz değil. Önemli aksesuarları aldıktan sonra, bütçe varsa alınabilecek bir ürün. Ama laptobu ana sisteminiz olarak kullanıyorsanız ve özellikle ikinci monitör kullanıyorsanız, öneririm.

17.3" e uyar mı bu?

15' laptoplar koyan olmuş. Aslında Ultrabooklar için yapılmış bir stand. 17' laptop, bu stand için çok büyük olabilir.

Bu güne kadar, pakate Haribo koyup da mağdur eden bir firma olmadı. Bazı küçük, girişimci firmalar yapabiliyor böyle jestleri, güzel bir şey tabii. :)
Bir kargo şirketinin yumurta koyduğunu hatırlıyorum güvenli bir şekilde ulaştıırdıklarını kanıtlamak için gayet mantıklı gelmişti bana. :)

Yapısı gayet kaliteli duruyor. Son zamanlarda eski laptop çok ısındığı için dizime koyamadığım zaman bunu almanın vakti geldi demiştim. Elinize sağlık hocam güzel inceleme olmuş. Haribo verdiler aklımı aldılar şimdi. 😁

Yeni konular

Geri
Yukarı