İdrarda kan ve böbrek ağrısı

Merhabalar
1 haftadır böbreklerim normal değil.
İlk başlarda idrarda kan, küçük sıkılaşmış sanki kurumuş kan parçacıkları, nokta kadar küçük, ne olduğunu bilmediğim parçacıklar göründü. Tuvalete çıkarken yanma hissi vardı. Çok hafif böbrek ağrısıyla birlikte.
Sonradan kan yerine beyaz/sarı bir katı madde gelmeye başladı hep uykudan uyandığım zaman. Yine tuvalette yanmalar yaşıyordum ama kan yoktu. Şimdi kan, sarı madde, yanma falan yok. Sadece böbrek ağrılarım kaldı ve çok rahatsız ediyor. Daha çok sağ tarafda hiss ediyorum. Sık sık tuvalete gitmeliymişim gibi hissiyat yaratıyor. Çok soğukta kaldığım oldu. Üşütmüş olabilir miyim? Yarın doktora gideceğim. Başına gelmiş biri var mı?
Çok geçmiş olsun. İnternetten araştırma yapıpta boş yere kendini korkutmaya gerek yok. Benzer durumlara denk geldim çevremde. İlk o parçacıkları gördüğün de taş düşürmüş olabilirsin. Yanma hissiyatının olduğu ama kan gözükmediği olayda da kum düşürmüş olabilirsin. Sen muayene olmadan kimse net sonuca varamaz olasılıklarla hareket ederiz sadece. Ama taş ve kum düşürdüysen bu iyi bir şeydir. Vücutta kalmasının aksine idrar yoluyla dışarı atman iyi olmuştur.
Bende de testislerde ağrı vardı. İdrarda yanmalar falanda oluyordu ama ağrı sürekli vardı oturamıyordum falan, utandım doktora gitmeye böyle internetten araştırdım mevzu ameliyat olmaya kadar çıktı. Bu sefer aşırı korkudan ne yapacağımı şaşırdım. Doktora gittim son çare hani boş beklersem hastalık ilerler falan diye düşündüm o an. İdrar tahlili aldılar. İdrarda kan varmış. Böbreklere ultrasonla baktı taş veya kum varsa idrar kesesine gelmiştir belki ondan ağrı yapıyor olabilir dedi. Oda yokmuş. En sonunda idrar yollarında iltihaplanma var dedi korkacak bir şey yok dedi. Bir kaç tane ilaç yazdı gönderdi. Boş yere internetten araştırma yapıp kendimi korkutmuşum aslında çok basit bir şeymiş. Sende internetten araştırıp boş yere sıkıntı stres yapma git doktora belki de çok basit bir şeydir. Öyle çok kafana da takma tuvaletin geldiğinde ağrıdan dolayı çekinipte tutma gidip yap ki idrar yollarında kum veya taş varsa onları da atsın vücut.
Yani uzun lafın kısası hastalığı psikolojik olarak beyninde büyütme sakin ol rahat ol olumlu düşün. Gidersin doktora çok önemli bir şey değildir. Muayeneni eder birkaç ilaç yazar gelirsin. Hastanenin önüne çıkınca da lan boş yere kafaya takmışım basit bir şeymiş korkacak bir durum yokmuş diyeceksin inan bana :)

Merhaba,

İdrarda kan ve idrar yaparken yanmaya birçok şey(böbrek taşı, üreter kanaması, enfeksiyonlar, kırmızı pancar gibi besinler...) sebep olabilir. Öncelikle şunu demem gerekiyor idrarda bulunan 1 damla kan bile idrarın rengidi ciddi ölçüde değiştirir. Buradan tanı koyabilmem ne yazık ki mümkün değil. Doktorunuza görününüz.
Geçmiş olsun.

Merhaba arkadaşlar,
Yorumlarınız için teşekkür ederim. Doktora gittim. 2 ilaç yazdı ve düzeldi her şey. Taş düşürmüşüm. İnternetde başım ağrıyor yazsam kanser çıkıyor. 😀🤦‍♂️

Çok geçmiş olsun çok sevindim.

Merhaba arkadaşlar,
Yorumlarınız için teşekkür ederim. Doktora gittim. 2 ilaç yazdı ve düzeldi her şey. Taş düşürmüşüm. İnternetde başım ağrıyor yazsam kanser çıkıyor. 😀🤦‍♂️
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı