İETT akbil ücretlerine zam geldi

Yaklaşık %15 zam ile tam akbil 4.03₺, öğrenci ise 1.96₺ fiyatına çıktı.
Fiyat Tarife 2021.jpg

Hakkımı helal etmiyorum. Bir biniş 3.50 iken zaten çok fazlaydı, daha ne 4TL'ye çıkartıyorsun? Zengin mi bu millet? Hadi herşeyi geçtim mavi karta bile zam yapmış, öğrenci 57 olmuş. Bir şey demiyorum. Bu ülkede yaşamak bile parayla oldu.

Her şey zamanla zamlanır ve benzin zamlanmayacak diye bir şey yok. Bunu bildiği halde indirim vaadi verdi.
İlk başta dediklerini yaptılar zaten sonrasında zorunlu olarak zam yaptılar. Bunu savunmuyorum zaten, bu ülkede her türlü haksız kazanç elde eden kişiye hakkım helal değil. Her şeye zam neden geliyor bunu da sorgulamak lazım.

Hükümet iyi demedik zaten. Konuyu değiştirmeyin.

Bunlara laf anlatamazsın, boş ver. Hükümet kötü diye birisini seçiyoruz. Adam 20 yıldır her şeye zam olduğunu bile bile indirimler vaad ediyor. Sonra eleştirdiği şeyi kendisi yapıyor.
Sonra eleştirice benzine zam deniyor. Benzine zam geleceğini 20 yıllık akp hükümetiyle büyüyen bir bebe bile biliyordu herhalde değil mi?
O zaman indirim yapacağım deme. İmkanlar bunu gerektirir de? (ki neyin imkanı, bizi soymasalar o öğrenci akbili 1,20 lira bile olur) Neyse.

Geri
Yukarı