İftar yemeğinde kekemelik sorun olur mu?

Hocam yazdığımı okudunuz mu ? İş zorlayınca gitmemeye karar verdim. Plan değişti maalesef.
Sen bilirsin. Zaten kekemeliğinde alay edecek kişilerse hiç gitmemen daha iyi. Rezil olacağından değil moralin bozulmasın diye. Bu tarz insanlarla sırf yalnız kalmamak için bile arkadaş olunmaz.

Arkadaş ortamında popüler bir koyun olmaktansa yalnız aslan olmayı tercih etmelisin.

Sen bilirsin. Ancak kekemeliğinde alay edecek kişilerse hiç gitmemen daha iyi. Bu tarz insanlarla sırf yalnız kalmamak için bile arkadaş olunmaz.

Arkadaş ortamında popüler bir koyun olmaktansa yalnız aslan olmayı tercih etmelisin.
Yok alaylık bir konu yok. Dediğim gibi çok soru soracaklar ne istersiniz, şöyle mi olsun böyle mi olsun ? Yapamam yani. Yoksa ortam çok iyi. Sevdiğim kişiler hep var.

Bende de kekemelik var ve aynı sorunu bende yaşıyorum. Tavsiyen umursamamaya çalış bana ne de takma kafana işe yarıyor.

Hocam neden utanıyorsunuz ki utanmayın söyleyin gülen olursa da aile terbiyesi almamış bir insandır. Utanılacak bir durum yok içinize kapanık olmayın kasmayın.

Yok alaylık bir konu yok. Dediğim gibi çok soru soracaklar ne istersiniz, şöyle mi olsun böyle mi olsun ? Yapamam yani. Yoksa ortam çok iyi. Sevdiğim kişiler hep var.
Ortam çok iyiyse bence git. Oradan güvendiğin bir arkadaşına kekeme olduğunu aç, senin yerine sipariş versin olmaz mı?

Sorun olacağını düşünmüyorum. Küçük bir sorun için anısı kalacak bir eğlenceyi çöpe atmamak lazım. Önce özgüveninizi yükseltmeniz gerek. Arkadaşlarınız kötü bir söz söylemiyorsa gitmeyi engelleyecek bir durum yok bence.

Merhaba. Şimdi biz bu hafta dershanedekilerle yemeğe gideceğiz. Daha ilk kez o grupla yemeğe gideceğiz iftarda. Ama bende de biraz konuşma problemi var. Çok yok da kelimelerin ve cümlelerin başında var. Biraz var yani. Okuldan arkadaşlarla dönerciye falan gittiğimizde hep en yakın arkadaşım ne alıyorsa aynısı olsun derdim. Bu sefer ne yapsam? Siparişi veremem yani ben. Yine mi aynısı olsun desem. Kafam çok karışık. Veya da gitmesem mi? Sizce ne yapmalıyım?
Kendim de kekemeyim kekeme arkadaşlarım da var. Bu durumu çok takmıyorlar. Söyle gitsin kekelersen de sorun olmaz.

Geri
Yukarı