İhtiyaç kredisi çıkmaması için ne yapılmalı?

Senin imzan olmadan kimse senin adına kredi çekemez öncelikle bunu unutma.
Arada annesi babası var ve anladığım kadarıyla da bu kredi konusunda ısrarcılar. Arkadaş arasında bir şey olsa evliyim, ödememe riskine giremem demek daha kolay. Ülkemizde annen baban isterse uçurumdan bile atlayacaksın mantığı varken bunun baskısı da çok oluyor maalesef.

Bence kim olursa olsun fark etmez, borcun sana patlatılma ihtimali varsa reddetmek lazım. Doğuyorsun, büyüyorsun, kendi hayatını kuruyorsun, sonra yeni birini getiriyorsun, onun için çalışıyorsun, sonra o büyüyüp gidiyor ve aynı şeyleri yapıyor. Bu bir döngü, bence de kimse annesi babası için bile olsa böyle bir yükün altına girmek zorunda değil. Üstelik evliyken hiç değil.

Avrupa'da ''Çalışayım çocuğumu rahat ettireyim'' mantığı hakimken, Türkiye'de ''Çocuğum emekli olunca beni rahat ettirsin'' mantığı hakim olduğu için bu duruma düşmeniz normal. Anne babanız da olsa herkes kendi hayatını idame ettirmeye çalışıyor. Çekemeyeceğim, çekersem ödeyemem, eğer siz ödeyebilecekseniz siz çekin deyip işin içinden ayrıl. Köle olarak doğurulmadın. Yaşıt olduğumuzu düşündüğüm için bu şekilde yorum yapıyorum.
Hocam öyle de işte onu yüzlerine pat diye söyleyemiyorsun. Bilmiyorum ne yapayım vallahi şaşırdım kaldım.

Avrupa'da ''Çalışayım çocuğumu rahat ettireyim'' mantığı hakimken, Türkiye'de ''Çocuğum emekli olunca beni rahat ettirsin'' mantığı hakim olduğu için bu duruma düşmeniz normal. Anne babanız da olsa herkes kendi hayatını idame ettirmeye çalışıyor. Çekemeyeceğim, çekersem ödeyemem, eğer siz ödeyebilecekseniz siz çekin deyip işin içinden ayrıl. Köle olarak doğurulmadın. Yaşıt olduğumuzu düşündüğüm için bu şekilde yorum yapıyorum.
Öyle ama bu işler o değil hocam. Anne ve baba bu kardeşin olsa tamam ama anne ve babaya bunları söylemek çok zor malesef.

Senin imzan olmadan kimse senin adına kredi çekemez öncelikle bunu unutma. Kredi onaylanması demek kredi kullandırım işleminin yapıldığı anlamına gelmez. Sen kredi kullandırım evraklarına imza atmadıysan sadece onay sürecinde kalır oda en fazla 1-2 hafta. (Ödeme planı-bsmv,kkdf,bhs, kredi sözleşmesi gibi evraklara imza atmadıysan kredi kullandırım işlemi yapılamaz zaten. Yaptığın başvuru sadece başvuru olarak kalır. Yorum yapan arkadaşlar kart borcu falan ödeme demişler sakın bu hatayı yapma yanlış yönlendiriyolar. Bir bankacı olarak söylüyorum.
Kredi onaylandı şubeye gitsem evrakları da mecbur imzalayacam hocam.

Arada annesi babası var ve anladığım kadarıyla da bu kredi konusunda ısrarcılar. Arkadaş arasında bir şey olsa evliyim, ödememe riskine giremem demek daha kolay. Ülkemizde annen baban isterse uçurumdan bile atlayacaksın mantığı varken bunun baskısı da çok oluyor maalesef.

Bence kim olursa olsun fark etmez, borcun sana patlatılma ihtimali varsa reddetmek lazım. Doğuyorsun, büyüyorsun, kendi hayatını kuruyorsun, sonra yeni birini getiriyorsun, onun için çalışıyorsun, sonra o büyüyüp gidiyor ve aynı şeyleri yapıyor. Bu bir döngü, bence de kimse annesi babası için bile olsa böyle bir yükün altına girmek zorunda değil. Üstelik evliyken hiç değil.
Aynen katılıyorum.

Notunu düşür. Kuruş vermezler.
Şöyle tavsiyelerde bulunmayın. Öncelikle notu zaten onaylanmış bir kredinin geri çekilmesini sağlayacak hızda düşmez. İkincisi ise daha sonra gerçekten kendisinin ihtiyacı olduğu bir anda kendisi ortada kalır.

Yapması kolay değil ama yapılması gereken şey belli. Evliyim, tek başıma bir karar veremem, durumum kötü, borçlanamam kusura bakmayın deyip reddedecek. Reddetmezse de borç ona patlar.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı