İki adet 500 GB HDD tek disk olarak kullanılmalı mı?

Kastanbolu

Kilopat
Merhabalar, elimde toplamda 1 TB olacak şekilde 2 HDD var.
Ben bunları ayrı olarak mı kullanayım yoksa sizce birleştirip 1 TB olarak mı kullanayım?
Ve birleştir derseniz nasıl yapacağım? Tam anlayamadım internette.

Bune.
Sanırsam bu sensin ve cevap alamadığın şeyi farklı bir hesaptan tekrar aynı konuyu açmanın amacı ne ?

Ben bunları ayrı olarak mı kullanayım yoksa sizce birleştirip 1 TB olarak mı kullanayım?
Ayrı ayrı kullanmanız yararınıza olacaktır. Çünkü bir disk diğerine göre daha performanslı olamaz. O zaman performanstan olursunuz.

Bu işlemi yapınca içindeki tüm verilerin silinmesini umursamazsan RAID 0 yapabilirsin. Okuma yazma hızın ikiye katlanır ve tek bir 1TB HDD olur 😀

Bu işlemi yapınca içindeki tüm verilerin silinmesini umursamazsan RAID 0 yapabilirsin. Okuma yazma hızın ikiye katlanır ve tek bir 1TB HDD olur 😀
Ama orada şöyle bir sıkıntı olmaz mı? Bir dosya iki farklı diske yazılır ve birisi bad sectore denk gelirse program baştan kurulması gerekmez mi?

Ama orada şöyle bir sıkıntı olmaz mı? Bir dosya iki farklı diske yazılır ve birisi bad sectore denk gelirse program baştan kurulması gerekmez mi?
Olabilir. Bu tek disk ile de başına gelebilecek bir sorun. Tabi RAID ile bu risk bir miktar artabilir ona bir şey diyemem.

Bune.
Sanırsam bu sensin ve cevap alamadığın şeyi farklı bir hesaptan tekrar aynı konuyu açmanın amacı ne ?
İkisi de yeni hesap değil. Eğer aynı kişi olduğu kanıtlanırsa hesaplardan biri ve ikisi ban yiyor diye biliyorum.

Bune.
Ne saçmalıyorsun, aynı olduğunu gördüm ve alıntıladım seni mi ilgilendirir, yardımcı olmayacaksan neden rahatsız ediyorsun? Hem bunu yazmandaki amaç ne admin mi kesildin başıma?
Hocam içinde hiç veri yok problem değil, ama diğer arkadaş ayrı ayrı kullan dedi birleşmesinin bir + olanı yoksa uğraşmayayım diyorum, ne tavsiye edersin? :D
Ayrı ayrı kullanmanız yararınıza olacaktır. Çünkü bir disk diğerine göre daha performanslı olamaz. O zaman performanstan olursunuz.
Performanstan olurum derken?
Diğer arkadaş performanslı olur dedi, 6 yıllık HDD'ler Samsung marka hala taş gibiler maşallah.
Sizce ne yapayım?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı