Çözüldü İki adet aynı marka RAM Dual Channel çalışır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

FarukS

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar, öncelikle iyi forumlar diliyorum. B450M-S2H anakartım bulunmakta. Elimde bir adet Apacer marka Panther model 3000 MHz RAM bulunmakta. Ben bir adet daha aynı marka model bir RAM alsam Dual Channel çalışır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Aynı kod da alırsanız çalışmama ihtimalini en aza indirirsiniz. Çok düşük ihtimal olsa bile çalışmama ihtimali olabiliyor. Bu yüzden DUAL RAM'ler satılıyor.
Aynı kod da alırsanız çalışmama ihtimalini en aza indirirsiniz. Çok düşük ihtimal olsa bile çalışmama ihtimali olabiliyor. Bu yüzden DUAL RAM'ler satılıyor.

Çözüm
Merhabalar, öncelikle iyi forumlar diliyorum. B450M-S2H anakartım bulunmakta. Elimde bir adet Apacer marka Panther model 3000 MHz RAM bulunmakta. Ben bir adet daha aynı marka model bir RAM alsam Dual Channel çalışır mı?
Diğer alacağınızında Hz ve CL değerlerinin aynı olması gerek çalışması için.
Ben bu şekilde biliyorum.
Dediğiniz gibi aynı marka ve model alırsanız çalışır.

Belelklerin kodunu nereden öğrenip bu kanıya vardığınızı açıklar mısınız?

Çalışmaz. Çalışmaz kardeşim adamı sabah sabah kanser ettiniz. Aynı marka, aynı model bile olsa çalışmama ihtimali var.

Modelini yazacaksın. Çiplerine bakılacak.

Bakın burada aynı marka, aynı model RAM çalışmıyor:

Son düzenleme:
Hortlatıyorum konuyu ama yeni konu açmak istemedim. Crucial Ballistix 3600 MHz RAM aldım iki adet farklı kutularda. CPU-Z'de baktığımda Dual yazıyordu. Başka kontrol etmem gereken bir yer var mı? Çipleri ve üretim tarihleri aynı, part numaraları aynı, sadece seri numaraları farklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı