İki Ayrı HDD'e 2 Ayrı İşletim Sistemi Kurmak

hayhaybaskan

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese iyi sosyaller. Benim sorum şu:
Benim bilgisayarımda 1 tane Samsung 850 evo 120 GB ve 1 tane WD blue 1TB HDD var. SSD'de Windows 10 64 bit kurulu, HDD de bir şey kurulu değil. Ben HDD'ye de Windows 10 kurmak istiyorum ama açılışta bana hangi işletim sistemiyle açılacağını sormasını istemiyorum. Şimdi ben HDD'ye ikinci işletimini kurduğumda PC her açılırken bana SSD'den açmasını istiyorum ama boot menüsünden HDD'yi seçtiğimde PC'yi HDD'den açmasını istiyorum. Şimdi HDD'ye kurarsam bu söylediklerim mi olacak?

Son düzenleyen: Moderatör:
Açılışta Windows mavi ekranı gelir sana sorar hangisiyle çalıştırmak istiyorsun diye. Boot menüsünden uğraşmana gerek yok.

Evet dediğiniz gibi olur. Biostan seçtiğiniz harddiskte kurulu işletim sistemi açılır.
Peki hocam PC açılırken mavi ekran çıkmaz demi hangi işletim sistemini seçeceğim felan. Direk SSD açılır. İkinciside ben HDD den boot ettiğimde SSD deki uygulamaları ve oyunları açabilir miyim?
Açılışta Windows mavi ekranı gelir sana sorar hangisiyle çalıştırmak istiyorsun diye. Boot menüsünden uğraşmana gerek yok.
İşte hocam ben o ekranın çıkmasını istemiyorum. Ne yapmalıyım?

Boot menüsünden diğer harddisk i kaldirirsan sormaz. First boot, second boot seklinde iki disk te aktif olursa soracaktır.

Ben o şekilde Windows 7 ve Windows 10 kullanıyorum. Windows 10'a geçmek istediğimde bilgisayar açılırken boot menüsüne girip Windows 10'un kurulu oluğu diski seçiyorum ve Windows 10 açılıyor.

Arkadaşlar bende iki tane hard diskim var ilk önce birine xp kurdum,daha sonrada ssd disk'ede uefi Windows 10 kurdum ancak açılırken hangisi ile açılsın diye seçenek gelmiyor ancak boot tan hangisini açmak istersem onu ilk sıraya getirerek sistemleri açabiliyorum ve değişim döngüsü hep bu şekilde olursa açabiliyorum...bunun açılışta seçenek olarak göstermesini nasıl sağlayabilirim..

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı