İki Modemi Birbirine Kablosuz Olarak Bağlama

utkurei199

Hectopat
Merhaba ben 2 modemi birbirine kablosuz olarak bağlamak istiyorum.
  • Ana modem: Tilgin HG2331
  • Ara modem: Zyxel VMG3312-B10B
Amacım ara modemi çekmeyen odaya koyarak orada internetin çekmesini sağlamak. Bunu nasıl yapabilirim ? Kablolu olarak da yapılıyor ancak kablo çekmem ya da duvarı delmem gerekiyor. Bu yüzden kablosuz olarak bağlamak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba ben 2 modemi birbirine kablosuz olarak bağlamak istiyorum.
  • Ana modem: Tilgin HG2331
  • Ara modem: Zyxel VMG3312-B10B
Amacım ara modemi çekmeyen odaya koyarak orada internetin çekmesini sağlamak. Bunu nasıl yapabilirim ? Kablolu olarak da yapılıyor ancak kablo çekmem ya da duvarı delmem gerekiyor. Bu yüzden kablosuz olarak bağlamak istiyorum.
WLAN WDS ile yapabilirsiniz.

Son düzenleme:
Aynı anda hem WiFi sinyalini alma hemde WiFi sinyalini yayma işlevi olmayan modemleri o şekilde köprüleyemezsiniz. Bahsettiğin iki modemde de o özellik mevcut değil. Kablolu köprüleme dışında ücretsiz alternatifin yok. Kablosuz yapmak istiyorsan bu işi Menzil Genişletici cihazları araştır.

Her modem bu özelliği desteklemez haberiniz olsun. Ben de çok denedim ama kablosuz sonuç vermedi. Hatta kablolu bile modemi ayarladim bir ara sonra başka yerde aynı şeyleri yapmama rağmen yine olmamıştı.
En iyisi arkadaşın dediği gibi menzil genişletici almanız. 50 Tl'den başlayan fiyatları var.

Kabloyla yapınca denedim oluyor. Kendine ayrı bir ssid oluşturuyor ordan bağlanıyorsun internete. Ama onu yapmam için duvardan ya da üstten kroşe ile kablo çekmek gerekiyor.

Kabloyla yapınca denedim oluyor. Kendine ayrı bir ssid oluşturuyor ordan bağlanıyorsun internete. Ama onu yapmam için duvardan ya da üstten kroşe ile kablo çekmek gerekiyor.
Kablolu en sağlıklı olanı olacak. Sonuçta kablosuz da kayıplar muhakkak olacaktır. Kesinti de yaşarsınız. Kabloyu en uygun evinizi çok da görüntü kirliliği olmadan yapmaya çalışabilirsiniz. Kablo kanalı da işinizi görebilir. Duvarın aşağısından kablo kanallarını uygun şekilde yapıştırırsınız.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı