İki monitörde farklı çözünürlük

expo-9009

Hectopat
Laptop'uma ikinci bir ekran olarak monitör takmak istiyorum (ikisi de aynı görüntüyü verecek). Monitör full hd desteklediği için laptopa bağlayınca görüntü çok kötü gözüküyor. Bazı arkadaşlar iki ekranada farklı çözünürlük atayabildiğimizi söylemiş fakat ben bulamadım. Ayrıca birkaç yerde nvida kontrol panelinden ayarlandığını gördüm fakat bende sadece 3d seçenekleri gözüküyor. Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi.

Windows 8 64bit - nvidia gt635m - lenovo z580

Önce kabloları kontrol etmelisin... şaka şaka.

Ekran takılıyken, Denetim masasına ulaşıp ekran ayarlarında monitor tiplerini ayarlama seçeneği olması gerekli. Win 7'de böyle en azından. Orada istediğin ekranı seçip istediğin görüntüyü vb. ayarlayabiliyorsun. Win 8'de çok değiştiğini sanmıyorum. Nvidia vb. panele girmene gerek yok.

Çözünürlük ayarlamaya girdiğimde iki ekranıda tek ekran olarak gösteriyor :

Genişletiğimde böyle oluyor ve ayarlanabiliyor.

Benim istediğim ekranları klonlarken 2. ekranın çözünürlüğünü değiştirmek.

Ekran seçiminde: "Birden çok monitör" diyor, oradaki seçeneği 1-2 diye tek tek seçebildiğinde, üstte tek ekran gözüken görüntü iki ayrı ekrana dönüşecek 1 ve 2 diye.
O zaman gereken ekranı seçip çözünürlüğünü ayarlayabilmen gerekli.

Şu an kendi monitörlerimde denedim çalışmakta, fakat dediğim gibi, Ekran sekmesinde tek tek seçebilmen gerekli monitörleri.

Ama sen iki ekranda aynı görüntüyü istiyorsan olmaz.

Alt seçenekte "birden çok ekran" yazan sekmeyi açıp "Bu ekranı uzat / genişlet" v.b seçenekler var oradan seçmelisin.

İşte klon görüntüde farklı çözünürlük elde edenler varmış. Kontrol panelinde bende o seçenekler yok. Kaybolan seçenekleri geri getiirmenin yolu veya vga çıkışı nvidia ekran kartı üzerinden verme ayarı varmı ?

KLON... kelimesi burada anahtar. 1920 x 1080 ise görüntün, monitörde de bunun aynısını yaratmak ister.

AMA... Çift ekran kartıyla bu iş değişebilir.

Fakat... seninkisi laptop?

O zaman şu anki tek çözümüm UltraMon programıyla kurcalaman. Bol şans.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı