İki yıllık bölüm sonrası askeri liseye girilir mi?

sallamaasyon

Decapat
Daha fazla  
Yaşım agustosta 21 olacak benim. 2 yıllık bir bölüm okuduktan sonra askeri lise veya karaharp okulu gibi okullara girebilir miyim? MSÜ sınavı olmadan asker tarzında bir meslek edinmek istiyorum. Yaşım geç mi sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Askeri lise kapatıldı kaparılmadan öncede ALS diye bir sınavı vardı. Askere yedek astsubay olarak gidersen daha sonra devam edebilmek için bir sınava girip astsubay çavuş olarak devam edebilirsin istediğin şekilde başka yolu yok sanırım.

Askeri lise kapatıldı kaparılmadan önce de als diye bir sınavı vardı. Askere yedek astsubay olarak gidersen daha sonra devam edebilmek için bir sınava girip astsubay çavuş olarak devam edebilirsin istediğin şekilde başka yolu yok sanırım.

Astsubay cavusun yaş sınırı var mı peki benim dediğim olay asker olup yükselmek bir nevi er başladıysam albay bitirme gibi mesela.

Astsubay cavusun yaş sınırı var mı peki benim dediğim olay asker olup yükselmek bir nevi er başladıysam albay bitirme gibi mesela.
Mümkün değil bu pratik olarak teğmen olmadan albay olamazsın, astsubaylar kidemli başçavuşa kadar rütbe alabiliyor, erlerde çavuşa kadar. Uzaman er, uzman çavuşa kadar. Yedek astsubayda yaş sınırı yok askere giderken formda işaretlemen lazım ama seçilme ihtimali düşük. MSÜ bitirince üst teğmen olarak göreve başlıyorsun ve milli savunma bakanlığına kadar yolu var.

Yeni konular

Geri
Yukarı