İkinci ekranda oyun oynarken takılmalar

ramosqqq

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, benim laptopum vardı ve ekranı küçük oldğu için ve Hz'si düşük olduğu için ikinci monitör aldım ve ikinci monitörü kullanıyorum ana ekran olarak, ancak normal işler dışında, oyun oynarken aşırı takılma oluyor bunun sebebi nedir?

-Ekran kartım MX150 ve Intel UHD Graphics 620.
-İkinci monitörüm 75 Hertz ve çözünürlüğü daha yüksek(laptop 1366x768, ikinci monitör 1920x1080)
-İkinci monitör gömülü ekran kartını takılı(mecburi olarak tek giriş orası)

İngilizce-Türkçe kaynaklara baktım, bulamadım bir türlü cevabını.

Harici ekran bağlandığında (genelde) harici ekran kartı devreye girer. Drivers güncelleme ile başlayıp çözünürlük düşürme, yenileme (Hz) düşürme ile devam edebilirsin. İnşallah HDMI'den bağlıyorsunuz?

Harici ekran bağlandığında (genelde) harici ekran kartı devreye girer. Drivers güncelleme ile başlayıp çözünürlük düşürme, yenileme (Hz) düşürme ile devam edebilirsin. İnşallah HDMI'den bağlıyorsunuz?

Aynen hocam HDMI ile ancak çözünürlük ve Hertz düşürürsem ne anlamı olacak ki ekran almamın. Bir de Intel HD'yi internetten kendim mi indirmem gerekiyor NVIDIA gibi? Yoksa Windows Update'den güncelleniyor mu?

Windows Update ile gelen sürücü genelde minimum performans hedefler.
Siz ekran kartı modelinize göre sürücüleri kendi sitesinden indirin.

Hocam bir sorum daha var bu bağladığım monitör dediğiniz gibi Intel'e bağlı (Intel ekran kartını devre dışı bırakınca ekran gidiyor). Ancak NVIDIA Denetim Masası'ndan uygulamaları başlatırken harici ekran(MX150) kartını seçiyorum bu noktada ne olur?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı