İkinci el 120M sıvı soğutma vs Snowman 6+2 fan

adnan.mihci

Decipat
Makaleler
2
Daha fazla  
RAM
gskills 8 gb 3000mhz
Ekran kartı
gtx1660super
Anakart
biostar h410
İşlemci
intel i5 10400f
Sahibinden biraz sıvı soğutuculara baktım 500TL fiyatına kaliteli sıvı soğutucular var SilverStone PF120 gözüme takıldı özellikle sizce ikinci el sıvı soğutma mı almalıyım? Yoksa Snowman 6 + ID-Cooling XF-12025-SD-W mi almalıyım? Arada kaldım ikisi de hemen hemen aynı fiyat aslında ikinci el alıp milletin ağız kokusunu çekmeyi pek istemiyorum ama böylesi daha iyi olursa düşünebilirim sıvı soğutmanın yanında bir tane fan geliyor onu da unutmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam yok mu videosu filan inceleme olarak, benim genel olarak izlediğim videolarda iyi bir hava soğutmanız varsa sıvı soğutma ile arasında pek fark olmadığı yönündeydi(genel olarak tek tek model olarak pek bir fikrim yok).

Kimse size 120'lik sıvı soğutucu önermez. Örnek verdiğiniz iki markada önerilir, tavsiye edilir fakat 120mm radyatör size fayda sağlamaz. Görsellik olsun isterseniz o ayrı ama işlemcinize bu kötülüğü yapmayın. Alabiliyorsanız 240mm radyatör sıvı soğutucu bakın, alamıyorsanız iyi bir kule tipi soğutucu kabul görmüş bir sıvı soğutucudan geri kalmaz.

Tamam hepinize teşekkürler.
500 TL'ye çok çok daha iyi bir alternatifin var.

Kasana sığacaktır ama yine kasa modelini belirtmende fayda var.

O soğutucuyu almak yerine Snowman 6'yı alıp yanında 2 tane fan alsam diye düşünüyordum.

Tamam hepinize teşekkürler.

O soğutucuyu almak yerine Snowman 6'yı alıp yanında 2 tane fan alsam diye düşünüyordum.

Aslında daha kötü olur, SE 224 XT iki fanlı Arctic 34 eSports Duo'dan daha iyi performans sergiliyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı