İkinci el alınan HD7770 görüntü vermiyor

Wonders

Picopat
Öncelikle merhaba bugün 2. el bir HD7770 aldım.
Adam çalıştığını söyledi ama eve getirip PC'ye taktığımda görüntü alamadım. Fanı dönüyor ama görüntü yok. HDMI çevirici ile denedim, monitörüm sadece VGA destekliyor. Ardından belki HDMI olmamıştır diye PCI VGA çevirici aldım, o da olmadı. Gittim Display Port çevirici aldım, maalesef o da olmadı. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fanların dönmesi ekran kartının çalıştığı anlamına gelmez. Bozuk ürün almış olabilirsiniz. Taşıma sırasında zarar görmüş de olabilir. İkinci el alacağınız ürünleri denemeden almanızı tavsiye etmem. Artık aldığınız kişinin vicdanına kaldınız. Taşırken bozmuş olabileceğinizi söylerse elinizden pek bir şey gelmez maalesef. Aksini kanıtlamanız çok zor.

İade alacağını sanmam. Belki kablolamada bi hata olmuş olabilir mi ? Giriş - çıkışları kontrol edin derim veya başka bir bilgisayarda deneme imkanınız varsa denemenizi öneririm.

Adam çalıştığını söyledi ama eve getirip PC'ye taktığımda görüntü alamadım. Fanı dönüyor ama görüntü yok. HDMI çevirici ile denedim, monitörüm sadece VGA destekliyor. Ardından belki HDMI olmamıştır diye PCI VGA çevirici aldım, o da olmadı. Gittim Display Port çevirici aldım, maalesef o da olmadı. Yardımlarınızı bekliyorum.

Bu seri kartların bazıları analog sinyal göndermiyordu.
Siz ne kadar çevirici taksanızda olmuyordu.

Kartı TV gibi yani doğrudan HDMI ile çevirici olmadan deneme şansınız yok mu?

Hocam alırken kartı ilk önce gözle üzerinde herhangi bir parça eksikliği varmı diye daha sonra düşük ve yüksek çözünürlüklerde ısı ve furmark testine sokmadan almayın. Bunları yapmadığınız için şuan sorun kimde bilemezsiniz. Onun haricinde sisteminizde buzzer var ise veya takılı değilse sağlam bir bağlantı yaptıktan sonra buzzer ile sistem kontolü yapabilirsiniz. Eğerki tek dıt sesi veriyorsa sistem görüntü veriyor ama siz alamıyor olabilirsiniz. Birde kartları elinizde çok dokunmayın. Plastik veya kompenenlerin olmadığı bölgelerden takın.

Fanların dönmesi ekran kartının çalıştığı anlamına gelmez. Bozuk ürün almış olabilirsiniz. Taşıma sırasında zarar görmüş de olabilir. İkinci el alacağınız ürünleri denemeden almanızı tavsiye etmem. Artık aldığınız kişinin vicdanına kaldınız. Taşırken bozmuş olabileceğinizi söylerse elinizden pek bir şey gelmez maalesef. Aksini bir.

Fanların dönmesi ekran kartının çalıştığı anlamına gelmez. Bozuk ürün almış olabilirsiniz. Taşıma sırasında zarar görmüş de olabilir. İkinci el alacağınız ürünleri denemeden almanızı tavsiye etmem. Artık aldığınız kişinin vicdanına kaldınız. Taşırken bozmuş olabileceğinizi söylerse elinizden pek bir şey gelmez maalesef. Aksini kanıtlamanız çok zor.

Bilgisayarciya goturdum çipinde ariza olabilir dedi 400 falan fiyat çekti.

Hocam almadan kartın çalışıp çalışmadığına bakmadın mı?

200'e elden aldım, denemedik. FurMark testi fotosu yolladı sadece, işte hatamiz da guvenmek oldu, pek guvenmemek lazim.

İade alacağını sanmam. Belki kablolamada bir hata olmuş olabilir mi? Giriş - çıkışları kontrol edin derim veya başka bir bilgisayarda deneme imkanınız varsa.

Bu seri kartların bazıları analog sinyal göndermiyordu.
Siz ne kadar çevirici taksanızda olmuyordu.

Kartı TV gibi yani doğrudan HDMI ile çevirici olmadan deneme şansınız yok mu?

TV'de denedim gene goruntu alamadim direkt HDMI uzerinden.

Son düzenleyen: Moderatör:
200'e elden aldım denemedik FurMark testi fotosu yolladı sadece işte hatamizda guvenmek oldu pek guvenmemek lazim

200TL'ye mi aldınız HD7770'i? Hocam zaten fiyatında bir hinlik olduğunu anlamalıydınız, üstüne üstlük FurMark testini fotoğraf olarak değil de video olarak isteseymişsiniz keşke... Neyse hocam giden 200TL olsun, 400TL verip de yaptırmaya çalışmayın o kartı, ne zaman bozulacağı belli olmuyor çünkü.

Geri
Yukarı