İkinci El Ekran Kartını Satmak ve Yeni Kart İçin İşlemci Seçmek

Watson

Kilopat
Elimde 2 adet Galax 1050 Ti Exoc 4 GB ekran kartı var. Bir tanesi biraderin, diğeri benim. Kendime laptop satın aldığım için benim kartla onun kartı satıp üstüne de bir şeyler koyarak biraderin bilgisayarını en azından 1650 - 1660 Ti arasında bir şeye yükseltmek istiyoruz. İlk defa 2. el ürün satışı yapacağımdan burada arkadaşlara nerede/nasıl satarım şeklinde danışma gereği duydum. Bir de internette çok orantısız fiyatlara satıyorlar. 700'e satan da var 1000 liraya satan da var. Sizce bu kartları kaç paraya satabilirim? Yardımcı olması açısından kartla ilgili genel bilgileri aşağıda veriyorum.

Kartlar 2018 Nisan ayında Teknobiyotik isimli mağazadan alındı. Kutuları duruyor. Kartlarda madencilik veya overclock yapılmadı. Bu işlemlerin yapılmadığını kanıtlamak için bir yol varsa paylaşırsanız sevinirim.

Oyunlarda FPS testlerini video çekip, satacağım ortamlarda paylaşmayı da düşünüyorum. FPS testi yapacağım oyunlar GTA 5, FIFA 20, CS:GO, LOL, Fortnite, The Witcher 3 şeklinde. PUBG'de yapmak isterdim fakat şu an Steam hesabımda yok.

Kartlarla oynadığımız oyunlar FIFA 18, FIFA 20, GTA 4, GTA 5, Call of Duty Modern Warfare 1-2-3, Call of Duty Black Ops 1, Call of Duty Ghosts, Far Cry 3, Far Cry 4, Far Cry Primal, Mafia II, Mafia III, Stranded Deep, CS 1.6, CS:GO, Sherlock Holmes serisi, Assassin's Creed II, Assassin's Creed Brotherhood, Assassin's Creed Revelations ve Assassin's Creed III, FM 19, FM 20, Max Payne 3, Age of Empires II (2013), Age of Empires II: Definitive Edition şeklinde. Başka oyun denemeye fırsatımız olmadı.

Biraderin bilgisayarında şu an bulunan işlemci i7-3770K. NVIDIA 1650 - 1660 Ti arasındaki kartlardan hangilerini besler? YouTube baktım 1660 Ti modelini (High - Ultra ayarlarda) neredeyse çoğu oyunda darboğaz yapmadan besliyor diye gördüm. Birkaç oyunda darboğaz yapması çok sıkıntı olmaz. 1660 Ti kartı bu işlemcide bir süre denedikten sonra tat alamazsam evde MSI H110M PRO VD anakart var. Ona i7-7700K işlemci alarak yükseltme yapmayı düşünüyorum. Bu konuda tecrübesi olan arkadaşların da yorumlarını bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elimde 2 adet Galax 1050 Ti Exoc 4 GB ekran kartı var. Bir tanesi biraderin, diğeri benim. Kendime laptop satın aldığım için benim kartla onun kartı satıp üstüne de bir şeyler koyarak biraderin bilgisayarını en azından 1650 - 1660 Ti arasında bir şeye yükseltmek istiyoruz. İlk defa 2. el ürün satışı yapacağımdan burada arkadaşlara nerede/nasıl satarım şeklinde danışma gereği duydum. Bir de internette çok orantısız fiyatlara satıyorlar. 700'e satan da var 1000 liraya satan da var. Sizce bu kartları kaç paraya satabilirim? Yardımcı olması açısından kartla ilgili genel bilgileri aşağıda veriyorum.

Kartlar 2018 Nisan ayında Teknobiyotik isimli mağazadan alındı. Kutuları duruyor. Kartlarda madencilik veya overclock yapılmadı. Bu işlemlerin yapılmadığını kanıtlamak için bir yol varsa paylaşırsanız sevinirim.

Oyunlarda FPS testlerini video çekip, satacağım ortamlarda paylaşmayı da düşünüyorum. FPS testi yapacağım oyunlar GTA 5, FIFA 20, CS:GO, LOL, Fortnite, The Witcher 3 şeklinde. PUBG'de yapmak isterdim fakat şu an Steam hesabımda yok.

Kartlarla oynadığımız oyunlar FIFA 18, FIFA 20, GTA 4, GTA 5, Call of Duty Modern Warfare 1-2-3, Call of Duty Black Ops 1, Call of Duty Ghosts, Far Cry 3, Far Cry 4, Far Cry Primal, Mafia II, Mafia III, stranded deep, CS 1.6, CS:GO, sherlock holmes serisi, Assassin's Creed II, Assassin's Creed brotherhood, Assassin's Creed revelations ve Assassin's Creed III, FM 19, FM 20, Max Payne 3, Age of Empires II (2013), Age of Empires II: Definitive Edition şeklinde. Başka oyun denemeye fırsatımız olmadı.

Biraderin bilgisayarında şu an bulunan işlemci i7-3770K. NVIDIA 1650 - 1660 Ti arasındaki kartlardan hangilerini besler? YouTube baktım 1660 Ti modelini (High - Ultra ayarlarda) neredeyse çoğu oyunda darboğaz yapmadan besliyor diye gördüm. Birkaç oyunda darboğaz yapması çok sıkıntı olmaz. 1660 Ti kartı bu işlemcide bir süre denedikten sonra tat alamazsam evde MSI H110M PRO VD anakart var. Ona i7-7700K işlemci alarak yükseltme yapmayı düşünüyorum. Bu konuda tecrübesi olan arkadaşların da yorumlarını bekliyorum.

Bir fiyat vermek benim açımdan doğru olmaz ama iyi bir fiyata satabileceğinizi düşünmüyorum. Onun dışında elindeki işlemci ikisini de besler.

Ekran kartımı RAM'lerimi anakartımı ve monitörümü sahibinden üzerinden yeni sattım. İlan bilgilerinizi açıklamaya güzel bir şekilde yazın buna rağmen gelecek saçma sapan sorulara hazırlıklı olun ödeme sonrası kargo yaparım falan filan artistik işlere gerek yok kargoya verin faturasını WhatsApp'dan gönderin parayı hesabınıza geçsinler olduda nasıl olsa kargoya verdi deyip ödeme göndermezse kargonuzu geri alırsınız para gelene kadar kargo önünden ayrılmayın kutuları güzel paketleyin hasar almasın. Benim monitör çizildi mesela adam komiser bayada sohbet etmiştik kan ısındığından dolayı anlayış gösterdi sorun çıkmadı.

850-900 TL'ye gidebilir.
O zaman 950'den koyup pazarlık payı bırakalım. Uygun bir fiyata kadar düşeriz.

kargoya verin faturasını WhatsApp'dan gönderin parayı hesabınıza geçsinler olduda nasıl olsa kargoya verdi deyip ödeme göndermezse kargonuzu geri alırsınız para gelene kadar kargo önünden ayrılmayın kutuları güzel paketleyin hasar almasın. Benim monitör çizildi mesela adam komiser bayada sohbet etmiştik kan ısındığından dolayı anlayış gösterdi sorun çıkmadı.

Güzel bir yol izlemişsiniz. Bende öyle yaparım. Ekran kartlarının kendi kutuları duruyor. Kutunun içinde hasar alma ihtimali yok. Ancak ben yine de balon poşete sarmak gibi ekstra önlemler almayı düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı