İkinci el GTX 1080 Ti vs RX 5700 XT vs RTX 2070

Bütçe
3300-3700 TL

Khade

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar yakın zamanda bilgisayar toplayacağım ve ekran kartını 2. el alacağım. Topladığım bilgisayar Ryzen 5 3600, 16 GB CL16 3200MHz RAM, MSI B450A Pro-Max, Xigmatek 650W +80 PSU içeriyor. 2K'da oynayacağım güncel oyunlarda hangi kart beni daha tatmin eder? Garantili ve temiz bulduğum, bütçeme uygun birkaç üründen hangisi daha iyi sizce?

EVGA GTX 1080 Ti FTW3.

PowerColor Red devil RX 5700 XT.

Zotac GeForce RTX 2070 amp Extreme ZT.

Hangisi daha güçlü sizce? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz uzun olacak fakat araştırma sürecinde iseniz zaten sayısızı makale ve incelemeye göz gezdirmişsiniz diye tahmin ediyorum.
Öncelikle hayırlısı olsun şimdiden.
Bu tür hi-end kartlar (RTX 2080 serisi rakipsiz olduğundan bahsetmiyorum dahi) gerçek potansiyellerini 2 ve 4K'da belli ederler. Kendimde 2K oyun oynuyorum ve bu kartlardan EVGA'yı, MSİ, Asus ve Zotac markalarını test etme imkanım oldu. Soğutma performansı ve cuda sayısının fazlalığından dolayı EVGA hissettiriyor kendini. 1080Tİ'da mümkünse Zotac'a da bakmanı tavsiye ederim.
Şahsen Powercolor kullanmadım kullanmadığım ürünü de tavsiye etmekten haz almam fakat Gamer Nexus incelemesinde, ısı konusunda güzel değerleri vardı. Fakat parça kalitesi olarak beğenmemişti.

Nacizene tavsiyem, şuan ki bileşenleriniz, bütçeniz ve garanti faktörlerini baz alırsak 1080Tİ bence f/p olacak. Tabi ki fiyat olarak aralarında en ucuzu onu baz alarak söylüyorum. Bu arada bileşenleriden PSU 650 olarak düşünüyorsanız bence yükseltmelisiniz (tabi ürünleri almadıysanız). EVGA 600W öneriyor PSU olarak. Diğer bileşenlerinizi ve overclock potansiyeli sayarsak yükseltmek faydanıza olacaktır. Günümüzde Gold ve Platium güç kaynaklarının verimlilikleri düşünüldüğünde 750 watt Gold sertifikalı bir ürün almalısınız bence. Tabi bütçeyi düşünürsek 750 Bronze da iş görücektir. Misal, bende aynı işlemciyi kullanıp GTX 1080 kullanıyor ve tüm bileşenlerde overclock kullanıyorum. Güç stabil şekilde geliyor ve yeterli bahsettiğim watt'larda. Yine tercih sizin.

Sonuç itibariyle; maddi olarak içende bulunduğumuz ekonomik şartlar malum fiyat öncelik ise hangisi uygunsa onu alın. Fakat bütçeyi kenara bırakıp performans olarak 1080Tİ tavsiye ederim. Kart güncel olsun ve gelecekte ikinci elde düşük meblağlar ile karşılaşmak istemiyorum derseniz RTX ve RX serisi. Ben bu kartları kendime alacak olsam aralarından 1080Tİ tercih ederdim.

Güvenilir ve garantili bir yerden bulusan GTX 1080 Ti. GTX 1080 Ti RTX 2080 ile yakın bir ekran kartı.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı