İkinci el için referans sistemi

Referans sistemi güvenlik amacıyla değil ki zaten, adı üstünde referans. Sonuçta bir üye referansı çok diye parayı önden almak zorunda değil, kendi aralarında anlaşabilirler. GeT ilanı açabilirler.

Ben referans sistemi eksikliğini hissediyorum açıkçası. En azından alternatif fikirli başka bir şey de olabilir.

Satıcı ben olduğum zaman da önce ürün sonra parayı almam gerekecek o zaman, sizin dediğiniz gibi de ürünün çöpe gitmeyeceğinin garantisi olmuyor, GET için de ekstra ücret vermek istemiyoruz bazen.

Referanslı kullanıcılara güvenip dolandırılan çok gördüm. Bu güne kadar çok fazla ürün sattım ama DH forumunda mesela kimseden referans dilenmedim. O nedenle referansım yok.
Orada bu yüzden hiçbir şekilde orada ürün satamıyorum. Referanslı üyelerden alıp dolandırılıyorlar.

Referans sisteminin hiçbir anlamı yok bence.

Dediğim gibi GET ve elden teslim seçeneği varsa referans aramak saçma. Yine de siz bilirsiniz.

Referanslı kullanıcılara güvenip dolandırılan çok gördüm. Bu güne kadar çok fazla ürün sattım ama DH forumunda mesela kimseden referans dilenmedim. O nedenle referansım yok.
Orada bu yüzden hiçbir şekilde orada ürün satamıyorum. Referanslı üyelerden alıp dolandırılıyorlar.

Referans sisteminin hiçbir anlamı yok bence.
En azından ikinci el bölümünde sorunlu alışverişler bölümü açılsa, almadan önce oradan baksak nasıl olur ?

Haklısınız da dolandırma amacı olan kişi bunu referans sistemi olmadan da yapabilir, yani referansı 300 olan biriyle 0 olan biri yine bugünkü gibi GeT ile alışveriş yapabilir bunu engelleyen yok.

Ben referans sisteminin rahatlattığını söylüyorum. Sorunlu alışverişler hep olacak, burada da oldu daha önceden fakat referans sistemi sayesinde en azından bir fikir edinilebiliyor.

Saçma bir sistem kesinlikle değil ama turuncu sitedeki gibi değil de farklı bir şekilde getirilebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı