Çözüldü İkinci el ilanına Adana'daki bir Amerikalı askerin cevap vermesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Recx and Flex

Hectopat
Yer
İzmir
Arkadaşlar sarı sitede projektör ilanım var ve bugün bana WP üzerinden yabancı numara +1 (435) numaralı Adana İncirlik üssünden Amerikalı asker projektörümü almak istiyor. WP'den İngilizce konuştuk, kargosu her şeyini o karşılayacakmış. Ben bu adama güvenebilir miyim?

Alıp PTT ile İspanya'daki kuzenine hediye olarak yollayacakmış.

Son düzenleme:
Çözüm
Dolandırıcı olması yüksek ihtimal, parayı önden almadan ya da GeT sistemini kullanmadan kesinlikle alışverişe girmeyin.
Arkadaşlar sarı sitede projektör ilanım var ve bana bugün bana WP üzerinden yabancı numara +1 (435) numaralı Adana İncirlik üssünden Amerikalı asker projektörümü almak istiyor. WP'den İngilizce konuştuk, kargosu her şeyini o karşılayacakmış. Ben bu adama güvenebilir miyim?

Alıp PTT ile İspanya'daki kuzenine hediye olarak yollayacakmış.
Dolandırıcıdır büyük ihtimal. Önce parayı versin bakalım.

Merak ettim sonuç ne acaba?

Adam dolandırıcı çıktı yazmayı unutmuşum. Aynı üstteki gibi IBAN ve isim mail istedi maili vermeyince mail? Diye mesaj attı bende dolandırıcı olduğunu anladım neden durduk yere mail istesin adam. O videodaki taktiği yapmak için adama neden istiyorsun diye sorunca adam anladı benim onun dolandırıcı olduğunu anladığımı, adam 2 gün boyunca yazmadı bende küfür edip engelledim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı