İkinci el iPad alırken dikkat edilmesi gerekenler

Geralt Icepoty

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Hayatımda hiç Apple ürünü kullanmadım. Alacağım cihaz iPad Air 2.

Nelere dikkat etmem gerekir? Cihazı test eden bir uygulama var mı? Satın almadan önce ekran testi, batarya testi vesaire yapmak için kullanacağım uygulama/yöntem var mı? iCloud işini nasıl halledeceğim?

Cihazlarda belirli başlı ikinci el cihaz kontrol maddeleri var. Şöyle sıralayabilirim:
  • Ekran testi yapın.
  • Hoparlörleri test edin.
  • Mikrofonu test edin.
  • Seri numarası kontrolü yapın.
  • Ekran testi için bu uygulamayı satın alıp bunu da yapabilirsiniz ki sıkıntı olacağını sanmıyorum.
  • Batarya testi için günlük kullanıma bakmanız yeterli, cihazı aldıktan sonra döngü sayısını öğrenmek için Apple Destek ile iletişime geçebilirsiniz. Windows kullanıyorsanız 3UTools programını indirerek batarya durumuna bakabilirsiniz.
Bunun yanında iCloud konusunda yapacağınız tek şey cihazı aldıktan sonra cihaz sıfırlanmışsa kurulumu yaparken Apple hesabı açmanız olacak. Böylelikle kolayca hallolacaktır.

Hayırlı olsun.

Cihazlarda belirli başlı ikinci el cihaz kontrol maddeleri var. Şöyle sıralayabilirim:
  • Ekran testi yapın.
  • Hoparlörleri test edin.
  • Mikrofonu test edin.
  • Seri numarası kontrolü yapın.
  • Ekran testi için bu uygulamayı satın alıp bunu da yapabilirsiniz ki sıkıntı olacağını sanmıyorum.
  • Batarya testi için günlük kullanıma bakmanız yeterli, cihazı aldıktan sonra döngü sayısını öğrenmek için Apple Destek ile iletişime geçebilirsiniz. Windows kullanıyorsanız 3UTools programını indirerek batarya durumuna bakabilirsiniz.
Bunun yanında iCloud konusunda yapacağınız tek şey cihazı aldıktan sonra cihaz sıfırlanmışsa kurulumu yaparken Apple hesabı açmanız olacak. Böylelikle kolayca hallolacaktır.

Hayırlı olsun.
Teşekkürler hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı