İkinci el kart alırken dolandırılmamak için neye dikkat edilmeli?

Caner Karagöz

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, 2. el 1 kere kullanılmış RX 550 alacağım 550TL'ye. Ben Silivri'de oturuyorum satıcı Maltepe'de. Satıcı ürünü kargolayabileceğini söyledi. Mesafe uzak olduğu için başka bir alternatifim yok açıkcası. Sorum şu ki dolandırılmamak için ne yapmam gerekiyor? Adama parayı atarım adam kargolamaz vs.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, 2. el 1 kere kullanılmış RX 550 alacağım 550TL'ye. Ben Silivri'de oturuyorum satıcı Maltepe'de. Satıcı ürünü kargolayabileceğini söyledi. Mesafe uzak olduğu için başka bir alternatifim yok açıkcası. Sorum şu ki dolandırılmamak için ne yapmam gerekiyor? Adama parayı atarım adam kargolamaz vs.
Şahsen adam parayı almadan kargolayacağını sanmıyorum. Ben yüz yüze görüşmeden yanayım her zaman fakat get ilanı açtırarak alabilirsin.

Sahibinden üzerinden alıyorsanız get açmasını isteyin.

Bunlar olabilir ve elinizden de pek bir şey gelmez. Güven üzerine alışveriş yapılmaz. Eğer yanına gidemiyorsan GeT yöntemini denettirmelisin. Veya da orta noktada bir yerde bluşmaya çalışın. Kartın garantisi var zaten donanımsal bir arıza ile karşılaşacağınızı sanmıyorum.

Sahibinden üzerinden GET ilan açmasını isteyin o şekilde alın.

Ancak o paraya RX460 gibi bir kart var onlara bakın derim RX550 almaktansa.

Bunlar olabilir ve elinizden de pek bir şey gelmez. Güven üzerine alışveriş yapılmaz. Eğer yanına gidemiyorsan GET yöntemini denettirmelisin. Veya da orta noktada bir yerde bluşmaya çalışın. Kartın garantisi var zaten donanımsal bir arıza ile karşılaşacağınızı sanmıyorum.

Garantisi olduğunu nereden biliyorsunuz? Arkadaş öyle bir bilgi vermemiş.

Siz ona gidemiyorsanız o size gelsin.Yada get açsın.Olmaz derse ya karnı tok yada dolandırıcı

Yeni konular

Geri
Yukarı