İkinci el laptop alırken nelere dikkat edilmedilir?

T 1000

Hectopat
Daha fazla  
Yakın zamanda arkadaşa bir ikinci el laptop alacağız. Daha neleri kontrol etmemiz lazım, aklımıza gelmeyen bir şey kaldı mı diye merak da ediyoruz.

• Cihaz: Lenavo Legion 5 - i7 10750H - RTX 2060 - 1TB+500GB SSD - W10

Cihazın ayrıntılı resimlerini aldım, temiz gözüküyor. Faturayı ve cihazın seri numarasını aldım. Fatura ve garanti tutuyor. Cihaz 12.10.21'de alınmış, daha 33 ay garantisi var. Gayet temiz gözüküyor. Buluştuğumuz zaman CPU-Z ile kontrol ederim, ölü piksel var mı diye bakarım. Başka ne yapmalıyım?

Buluştuğumuz zaman kısa olacak şekilde ne ile test etmeliyim?

Alt civatalarına bakın klavye vs gibi kısımlara dokunun oynama var mı özellikle birleşme yerlerinde çatlak veya esneme olup olmadığını kontrol edin.Performans testi de isteyebilirsiniz.
Anladım hocam. Kasanın her yerine bakacağım zaten. Performans testini hangi programlarla yapmalıyım?

Hocam öncelikle toplu insanların oldugu Cafe gibi yerlerde bulusun eve gitmeyin

Arpa kapaga bakın vida yerlerinde iz var mı? Sizin meselede ürün zaten sıfıra yakın kondisyonda olması lazım 1 yılık bile değil

Hocam öncelikle toplu insanların oldugu Cafe gibi yerlerde bulusun eve gitmeyin

Arpa kapaga bakın vida yerlerinde iz var mı? Sizin meselede ürün zaten sıfıra yakın kondisyonda olması lazım 1 yılık bile değil
Evet hocam zaten öyle olacak.
Userbenchmark olabilir aklıma gelen.
Hiç duymadım valla. Bakacağım.

Tüm usb girişleri, jakları vs. kontrol et, bir flash bellek veya mouse götür. Bir de boş world sayfası açıp klavyedeki tüm tuşlara çalışıyor mu diye bak.

Tüm usb girişleri, jakları vs. kontrol et, bir flash bellek veya mouse götür. Bir de boş world sayfası açıp klavyedeki tüm tuşlara çalışıyor mu diye bak.
Aklımda hocam teşekkürler. Resimlere baktığım kadarıyla arkadaş cihazı HDMI ile bağlayıp monitörde kullanıyor fazla laptop klavyesini kullandığını düşünmüyorum.

Kulaklık, USB girişlerini, hoparlörü test edebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı