İkinci el MacBook tavsiyesi

Holdt

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ikinci el MacBook almayı düşünüyorum fakat aklımda sorular var. İnternette ikinci el bakarken Pro olanlarına bakıyorum, ilk tercihim touchbar modeli olanlar arasında ve karşıma temiz sayılacak 2016, 2017 13" MacBook Pro touchbar modelleri çıkıyor. Sizce bu modelleri 2022 yılında almam bana sorun yaşatır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sırf Touchbar'dan dolayı Pro tercih ediyorsanız bence etmeyin. Macbook'lar ortalama 7 sene güncelleme alıyor. 2016 Pro modeller bu sene gelecek olan güncellemeyi alamayacak mesela. 2017 model alsan seneye gelecek olan güncellemeyi muhtemelen alamayacaksın.
Bir de 2016-2019 yılları arasında çıkan Macbook'larda butterfly tuş sistemi var. İnsanlar problem yaşayabiliyor bu klavye türü ile.

Fiyat olarak ikinci el 2016 Pro ile 2020 Air i5'ler hemen hemen aynı. Yerinizde olsam 2020 Air alırdım.

Sırf Touchbar'dan dolayı Pro tercih ediyorsanız bence etmeyin. Macbook'lar ortalama 7 sene güncelleme alıyor. 2016 Pro modeller bu sene gelecek olan güncellemeyi alamayacak mesela. 2017 model alsan seneye gelecek olan güncellemeyi muhtemelen alamayacaksın.
Bir de 2016-2019 yılları arasında çıkan Macbook'larda butterfly tuş sistemi var. İnsanlar problem yaşayabiliyor bu klavye türü ile.

Fiyat olarak ikinci el 2016 Pro ile 2020 Air i5'ler hemen hemen aynı. Yerinizde olsam 2020 Air alırdım.
Aslında ilk başta ben 2020 air modeline bakıyordum sonradan toucbarlı modeller gözüme ilişti . Tavsiyeniz için teşekkürler .

Yeni konular

Geri
Yukarı