İkinci el MacBook vs sifir Gaming laptop

Bütçe
7500

Sedasdas

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, oncelikle universitede grafik tasarim okuyorum 3D modelleme ve yazilimla ugrasiyorum fakat cok karasiz kaldigim bir konu var.

7500 TL butcem var.
Monster Abra A5 v16.4.1 sifir urun vs MacBook Pro early 2015 13" (en dusuk yili 2015 olarak baz aliyorum) hangisini almak daha mantikli olur ve beni uzun yillar goturur.
Oyun oynayan biri degilim sadece yukari yazdigim islerle ilgileniyorum.

Tabii ki Monster.

MacBook, daha estetik duruyor fakat işlevsel değil.

Bu arada Monster ve Mac biraz zıt cihazlar değil mi? Biri ergonomik; diğeri büyük ve ağır.

Oyun oynamıyorsan takoz almanın manası yok, bütçene göre 2016 ve üzeri cihazları rahat alırsın. Windows ile uğraşmana gerekte kalmıyor, işine bakarsın.

Tabii ki Monster.

MacBook, daha estetik duruyor fakat işlevsel değil.

Bu arada Monster ve Mac biraz zıt cihazlar değil mi? Biri ergonomik; diğeri büyük ve ağır.

Evet ama butceme uygun alabilecegim en iyi cihaz bunu bulabildim ve indirimde oldugu için daha mantikli geldi fakat daha iyi bir oneri varsa cok iyi olur.

Monster notebook Tulpar T7 v21.2.1 bilgisayarını almıştım cuma günü elime ulaştı fakat pazartesi günü iade için geri gönderdim.
Sebebini ilgilenen olur diye açıklıyorum;
Bilgisayarla YouTube'da video izlerken bile ısınma sorunu oluyor tam orta kısımda rahatsız etmese bile 5 yıllık Lenovo laptopum bile ısınmıyor bu saçma geldi. Şarj süresi çok ama çok kısa 1-1.5 saatden uzun gitmiyor. Oyun oynarsan biter diyenler olur fakat oyun oynamasam bile boşta dursa veya YouTube girsem bile bitiyor. Durduğu yerde gereksiz fanları çalışıp tekrar duruyor ses yapıyor. Bilgisayar şarjda olmadan batarya ile ilk açılışı yapamıyordu tetikleme sorunu vardı bu sebep ile iade gönderdim şu anda bekliyorum. Bende öneri üzerine Monster notebook tercih etmiştim fakat memnun kalmadım. Bunları göz önünde bulundurarak Monster notebook tercih et. 3-4 günlük deneyimim oldu dediğim gibi.

Geri
Yukarı