İkinci el monitör alırken dikkat edilmesi gerekenler

Türkolog34

Hectopat
Arkadaşlar ikinci el monitör almayı düşünüyorum. İnternette 350, 400 liraya buldum ama sıfır fiyatları yüksek olduğu için şüpheye düştüm. Şu anda kullandığım monitör yaklaşık 10 senelik. Belki de daha fazla. Dolayısıyla monitörler kolay kolay bozulmuyor gibi bir düşünceye de kapıldım. Sizce alırken neye dikkat etmeliyim ve ikinci el 1080p monitör almak mantıklı mıdır?

Not: Kullandığım monitör 900P olduğu için yakın zamanda yapacağım RX 570 yükseltmesinde darboğaz olmaması için alıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir fikrim yok fazla arayada bal reklamı koymak gibi oldu ama, 144Hz Monitöre geçtiğimden dolayı monitörümü satıyorum. Samsung S24D300 24" 60Hz 2ms 1920x1080

"İkinci El" kısmıyla daha dün bilgisayarımı da sattım.

Bir fikrim yok fazla arayada bal reklamı koymak gibi oldu ama, 144Hz Monitöre geçtiğimden dolayı monitörümü satıyorum. Samsung S24D300 24" 60Hz 2ms 1920x1080

"İkinci El" kısmıyla daha dün bilgisayarımı da sattım.
Hocam monitör özelliklerinden çok anlamıyorum fakat AMD ekran kartı kullanacağım için Freesync özelliği olan bir monitör olursa daha iyi olacak sanırım. Sizin monitörde bu özellik var mı acaba? Bu özelliğe sahip monitörler pahalı mı oluyor onu da bilmiyorum gerçi. Yine de değerlendireceğim teşekkürler. Garantisi devam ediyor muydu?

Hocam monitör özelliklerinden çok anlamıyorum fakat AMD ekran kartı kullanacağım için Freesync özelliği olan bir monitör olursa daha iyi olacak sanırım. Sizin monitörde bu özellik var mı acaba? Bu özelliğe sahip monitörler pahalı mı oluyor onu da bilmiyorum gerçi. Yine de değerlendireceğim teşekkürler. Garantisi devam ediyor muydu?
Sıfırı Samsung 23.5" LC24F396 Kavisli 4ms FreeSync Monitör Samsung | Trendyol

Böyle bir monitör buldum.

Bu da benimki; SAMSUNG 24" LS24D300HS/UF 2 MS HDMI GAMING MONİTÖR - Vatan Bilgisayar

HDMI kablosu, adaptör vs. duruyor CD'de var. Ekran tertemiz 400TL'de bence iyi sen bilirsin tabi. FreeSync piyasası 2. El için 600TL üstü diye biliyorum araştırabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı